Apple może oberwać z powodu bana na WeChata. Sprzedaż iPhone'ów niższa o nawet 30 proc.

Apple może oberwać z powodu bana na WeChata. Sprzedaż iPhone'ów niższa o nawet 30 proc.

Apple może oberwać z powodu bana na WeChata. Sprzedaż iPhone'ów niższa o nawet 30 proc.
Patryk Korzeniecki
11.08.2020 10:24, aktualizacja: 11.08.2020 12:24

Jeśli zakaz USA dotyczący stosunków z chińskimi serwisami wejdzie w życie, to Apple może nie mieć powodów do radości. Firma może spodziewać niższej sprzedaży iPhone'ów i innych swoich produktów. A wszystko przez popularność WeChata.

Pisałem ostatnio o banach na transakcje Stanów Zjednoczonych z TikTokiemn i WeChatem. Niestety pojawiły się prognozy, że odbije się to na sprzedaży iPhone'ów.

Apple może oberwać rykoszetem z powodu zakazu USA

Jak donosi MacRumours, przewidywania wysnuł Ming Chi Kuo, analityk Apple'a. Jeśli aplikacja WeChat zniknie z App Store'a, to dostawy smartfonów z jabłkiem mogą spaść, i to znacząco.

Jeśli WeChat zostanie usunięty tylko z amerykańskiej wersji sklepu, to spadek wyniesie 3-6 proc. Jeśli jednak aplikacja zniknie także z innych rynków, to może wzrosnąć aż do 25-30 proc..

Co ciekawe, spadek dostaw iPhone'ów pociągnie za sobą naturalnie wyniki innych produktów Apple'a, które mogą być spać o 15 - 25 proc. przy najbardziej pesymistycznych prognozach.

Obraz

WeChat jest bardzo popularny nie tylko w Chinach, ale także na całym świecie - serwis ma ok. 1,2 miliarda użytkowników. Jeśli użytkownicy nie będą mogli zainstalować ich na urządzeniach Apple'a, to wybiorą po prostu produkty innych firm, a odejście tak dużej rzeszy klientów z pewnością odbije się na statystykach finansowych firmy.

Ming Chi Kuo zaleca inwestorom ograniczenie liczby posiadanych akcji jeśli chodzi o spółki z łańcucha dostaw. Dotyczy to m.in. firm takich jak LG Innotek czy genius Electronic Optical.

Czas pokaże jak sytuacja się potoczy. Zostało jeszcze kilka tygodni - amerykański zakaz wejdzie w życie dopiero 20 września, a do tego czasu dużo jeszcze może się zmienić.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)