Apple może wykupić dział mobilnych modemów Intela [#wSkrócie]

Apple może wykupić dział mobilnych modemów Intela [#wSkrócie]24.07.2019 15:24
XMM 8160, czyli pierwszy modem 5G Intela
XMM 8160, czyli pierwszy modem 5G Intela
Mateusz Żołyniak

Apple ma wkrótce sfinalizować ważną transakcję, dzięki której firma w przyszłości może uniezależnić się od dostawców modemów 5G.

The Wall Street Journal przygotował raport, w którym wskazuje, że Apple może wkrótce wykupić dział modemów dla smartfonów Intela. Firmy mają obecnie prowadzić rozmowy, które dotyczą przejęcia pracowników i patentów giganta z Santa Clara.

Intel nie przejawia obecnie większego zainteresowania rywalizacją na polu modemów 5G do telefonów, przez co firma opóźniła wprowadzenie swojego pierwszego rozwiązania tego typu (XMM 8160). Skorzystać na tym może jednak Apple, który wykupić chce odpowiedzialny za nie zespół.

Transakcja, która zamknąć ma się w kwocie zbliżonej do 1 mld dol. (ok. 3,8 mld zł), może wyraźnie pomóc firmie z Cupertino. Apple od dawna tworzyć ma autorski modem 5G, ale prace na nim przebiegają na tyle wolno, że póki co firma polegać musi na rozwiązaniach Qualcomma.

Przejęcie odpowiedniego działu Intela i patentów związanych z 5G może przyspieszyć opracowywanie modemów obsługujących nowy standard.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)