Jak korzystać z Apple Music za darmo przez 18 miesięcy?

Jak korzystać z Apple Music za darmo przez 18 miesięcy?

Jak korzystać z Apple Music za darmo przez 18 miesięcy?
Piotr Deptuch
20.09.2016 21:59, aktualizacja: 20.09.2016 23:59

Kompletny przewodnik, jak uzyskać nawet 18 miesięcy streamingu muzyki w Apple Music bez płacenia złotówki. Wszystko zgodnie z prawem i bez "cwaniactwa".

Dzisiaj streaming muzyki jest najwygodniejszym, najłatwiejszym i najtańszym sposobem dostępu do tej kategorii dóbr kulturowych w legalny sposób. Każda płyta to koszt około 40 złotych, a miesięczny abonament nielimitowanego dostępu do streamingu jest średnio o połowę tańszy (20 zł).

A może być jeszcze taniej!

Apple Music oferuje dwie opcje subskrypcji. Jedną jest indywidualna, a drugą rodzinna. Subskrypcja rodzinna jest przeznaczona dla maksymalnie sześciu osób. Karta płatnicza jednego z członków rodziny zostaje obciążona raz na miesiąc za 7,99 euro i w zamian za to, wszyscy należący do "rodziny" korzystają ze swojego konta na Apple Music.

Apple daje ponadto możliwość przetestowania usługi przez trzy miesiące bezpłatnie, przy czym mamy też wybór - możemy wybrać subskrypcję indywidualną lub rodzinną. To kluczowe z naszej perspektywy.

Klikając w przycisk “subskrypcja rodzinna”, nasze testowe trzy miesiące obejmuje również inne osoby należące do "rodziny". Nawet jeżeli one już swój okres próbny wykorzystały dawno temu. Kiedy na naszym koncie kończy się wersja próbna, inni też tracą dostęp do usługi.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby kolejna osoba aktywowała swoje darmowe trzy miesiące

Jak wynika z prostej matematyki, w najbardziej sprzyjających okolicznościach, gdy każdy po kolei aktywuje swój okres próbny, mamy możliwość używania usługi bezpłatnie przez 18 miesięcy. Proste, legalne i zgodne z zasadami Apple'a.

Czy w tym wszystkim jest jakiś haczyk?

Tak. Jak we wszystkim na tym świecie, ale tutaj są nawet dwa haczyki.

Pierwszym haczykiem jest wybór osób, którym ufamy. Powiedzmy, że to my chcemy zorganizować “chmurę rodzinną”. Musimy podpiąć naszą kartę płatniczą i tym samym umożliwić innym członkom rodziny dokonywanie zakupów w App Storze na nasz koszt (chyba, że ustalimy ich konta jako “dzieci”).

Generalnie nie jestem zwolennikiem robienia interesów z ludźmi, którym nie ufam i tym bardziej zapraszania ich do czegoś co się nazywa “chmura rodzinna”. Znalezienie chętnych na 18 miesięcy darmowej muzyki nie jest niczym trudnym, ale warto jednak zapraszać do współpracy właśnie albo rodzinę albo najbliższych przyjaciół. Inaczej mija się to z celem.

Drugi haczyk polega na tym, że jeżeli chcemy zaprosić kogoś do “chmury rodzinnej”, ta osoba dostaje maila z linkiem do potwierdzenia uczestnictwa. Musi to jednak zrobić z urządzenia Apple'a zalogowanego na naszym koncie iCloud. W przeciwnym razie zobaczy coś takiego:

Obraz

Jest to dosyć uciążliwy problem w przypadku osób korzystających z telefonów z systemem Android i chcących skonfigurować swoją chmurę rodzinną Apple. Bez dostępu do iUrządzenia jest to niemożliwe.

Na szczęście są co najmniej dwie możliwości rozwiązania problemu, ale każda z nich zakłada poświęcenie na to trochę czasu i uwagi:

 1. można pożyczyć od kogoś stare iUrządzenie, zalogować się do niego swoim kontem iCloud i kliknąć w link potwierdzający w emailu. Potem bez problemu logujemy się do aplikacji Apple Music na Androidzie i już mamy wszystko gotowe.
 2. można poprosić kogoś z chmury rodzinnej, żeby zalogował się na swoim iUrządzeniu naszym kontem iCloud i potwierdził ten email. Konieczne jest jednak zaufanie tej osobie i podanie jej naszych danych.

Sam zrobiłem tak, że wylogowałem się ze swojego konta na macOS i zalogowałem na dwa konta moich przyjaciół bez dostępu do iSprzętów, żeby potwierdzić ich chęć przynależności do organizowanej przeze mnie chmury rodzinnej. To na szczęście tylko jednorazowa niedogodność i potem nigdy nie trzeba tej czynności powtarzać.

Prawo autorskie: nateemee / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: nateemee / 123RF Zdjęcie Seryjne

Po wykorzystaniu trzymiesięcznej subskrypcji, Apple Music automatycznie się przedłuża i zaczyna pobierać pieniądze z karty podpiętej do “rodziny”. Kiedy zdecydujemy się uruchomić wersję testową u kolejnej osoby, nie ma oczywiście sensu płacić tych pieniędzy. U kolejnego członka chmury również uruchomi się automatyczne przedłużenie subskrypcji.

Dlatego dobrze jest po prostu na bieżąco wyłączać przedłużanie i samodzielnie kontrolować przebieg sytuacji

GW przeciwnym wypadku 18 miesiącach co miesiąc ściągałoby z karty płatniczej ponad 206 złotych.

Ok, uzbrojeni w całą teoretyczną wiedzę, możemy spokojnie przejść do praktyki.

Apple Music za darmo - poradnik krok po kroku

Poradnik dla osób z telefonem Androidem przy założeniu najmniej sprzyjających okoliczności, gdzie to my mamy wszystko zrobić, a reszta osób jest zupełnie “nietechniczna”.

 1. Zakładamy bezpłatne konto iCloud
 2. Pobieramy aplikację Apple Music z Google Play (chwilowo nie logujemy się tam)
 3. Zbieramy pięć zaufanych osób z kontem iCloud
 4. Pożyczamy od kogoś wyczyszczony do ustawień fabrycznych iSprzęt, do którego logujemy się naszym kontem iCloud.
 5. Wchodzimy w Ustawienia - iCloud - Rodzina. Wybieramy tam, że chcemy być organizatorem i zaczynamy wpisywać adresy email do wysyłania zaproszeń tym zaufanym osobom. Podajemy też naszą kartę płatniczą w opcjach.
 6. Otwieramy aplikację Muzyka i wybieramy swój darmowy okres próbny na 3 miesiące jako subskrypcja rodzinna. Następnie wchodzimy w Ustawienia - iTunes Store i App Store - Apple ID - Subskrypcje - Zarządzaj. Tam odznaczamy automatyczne przedłużenie.
 7. Prosimy osoby mające iUrządzenia o potwierdzenie i kliknięcie linku w emailu, a resztę logujemy po kolei na pożyczony iSprzęt i w razie potrzeby potwierdzamy za nich.
 8. Logujemy się na swoim telefonie z Androidem do aplikacji Apple Music lub komputerze z iTunes i cieszymy z okresu próbnego. Tak jak reszta członków “chmury rodzinnej”
 9. Po trzech miesiącach prosimy tylko, aby jedna z pozostałych osób aktywowała swój okres próbny w aplikacji jako subskrypcja rodzinna oraz pamiętamy, aby wyłączyła automatyczne odnawianie.

Apple Music to naprawdę solidna usługa streamingowa i chociaż nie jest pozbawiona wad - z pewnością warto dać jej szansę oraz gruntownie sprawdzić jej możliwości. Przy sprzyjających okolicznościach, mamy na to całe półtora roku.

Jeżeli tyle czasu nas nie przekona do zostania stałym klientem streamingu muzyki, to już nic nas nie przekona. Dla mnie to najwygodniejszy dostęp do tego gatunku dóbr kultury i z pewnością warty nawet 20 zł w opcji indywidualnej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)