Apple nie planuje wdrażać Siri na urządzenia starsze niż iPhone 4S

Apple nie planuje wdrażać Siri na urządzenia starsze niż iPhone 4S
Krystian Bezdzietny

09.11.2011 11:13, aktual.: 09.11.2011 12:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy niezbyt wesołą wiadomość dla wielu użytkowników iOS 5, którzy liczyli na to, że Apple wkrótce wdroży Siri  na starsze niż iPhone 4S urządzenia. Okazało się, że koncernowi z Cupertino nie w głowie takie pomysły.

Pewien zaintrygowany sytuacją klient Apple'a wystosował do firmy mail z zapytaniem, czy planują oni wprowadzić Siri na starsze urządzenia z iOS 5. Podobno odpowiedź była szybka i treściwa, a prezentowała się następująco:

Siri działa tylko na iPhonie 4S i póki co nie mamy w planach obsługiwania starszych urządzeń.

Przyznam, że wcale takim obrotem sprawy nie jestem zdziwiony. Jak pisałem wcześniej, wdrożenie Siri na pokład iPhone'a 4 lub nawet 3GS byłoby strzałem w stopę Apple'a, mając na uwadze fakt, że Siri to główna nowość iPhone'a 4S. Być może oficjalnie taka opcja będzie dostępna, ale na pewno nie przed pojawieniem się następcy iPhone'a 4S.

Jednak nie ma co rozpaczać. Różni deweloperzy dzielnie pracują nad przeportowaniem Siri z iPhone'a 4S na pozostałe urządzenia. Problemów z uruchomieniem tej funkcji na starszych urządzeniach nie ma prawie w ogóle. Pomyślnie uruchomiono Siri na iPhonie 4, a nawet poczciwym 3GS, który jest z nami już od dwóch lat. Gdy którykolwiek port Siri pojawi się na rynku, niezwłocznie o tym napiszemy.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)