Apple odbija piłeczkę - szykuje pozew przeciw Kodakowi

Apple odbija piłeczkę - szykuje pozew przeciw Kodakowi

Kodak poszkodowany, Apple i HTC w sądzie (fot. Cult of Mac)
Kodak poszkodowany, Apple i HTC w sądzie (fot. Cult of Mac)
Michał Mynarski
17.02.2012 08:30, aktualizacja: 17.02.2012 09:30

Ostatnio informowaliśmy o upadającym Kodaku i jego ostatnim tchnieniu, jakim było pozwanie największych producentów smartfonów, łącznie z Apple'em. Dziś okazuje się, że w nagrodę gigant z Cupertino chce pozwać specjalistów od aparatów i właśnie stara się o pozwolenie na ten ruch.

Kodak, niegdyś gigant w dziedzinie aparatów fotograficznych, aktualnie bankrutuje. Jako ostatnie tchnienie umierającego można potraktować pozew skierowany przeciw Apple'owi i HTC o naruszanie patentów dotyczących organizacji i przekazywania zdjęć.

Firma Cooka zwróciła się do ITC o niekontynuowanie tej sprawy ze względu na nieuniknioną upadłość Kodaka i jego plan sprzedaży działu odpowiedzialnego za aparaty fotograficzne oraz związane z nim patenty.

Odpowiedź była szybka i celna. W oświadczeniu Kodak stwierdza, że Apple nie powinien wykorzystywać zaistniałej sytuacji finansowej firmy do odwrócenia uwagi od naruszeń, jakich się dopuścił. ITC ogłosiło, że podejmie decyzję przed 26 lutym.

Teraz gigant z Cupertino zwrócił się do amerykańskiego sądu upadłościowego o możliwość pozwania Kodaka za naruszenie patentów dotyczących aparatów cyfrowych i drukarek. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, Apple może wnieść o zablokowanie sporej części hardware’u, na którym Kodak opiera swoje plany na przyszłość już po zamknięciu działu fotograficznego.

Źródło: 9to5mac.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)