Apple odblokuje FaceTime przez 3G?

Apple odblokuje FaceTime przez 3G?
19.05.2012 08:00
Apple odblokuje FaceTime przez 3G?
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

FaceTime, czyli natywna funkcja systemu iOS umożliwiająca prowadzenie wideorozmów, jest z nami od 2010 roku. Od tego czasu do dziś nie doczekała się możliwości inicjowania połączeń przez sieć 3G, wciąż trzeba posiłkować się Wi-Fi. Ten stan rzeczy może jednak ulec zmianie wraz z kolejną aktualizacją systemu.

Jak zauważyli dociekliwi użytkownicy iOS 5.1.1, gdy w trakcie prowadzenia połączenia FaceTime spróbuje się aktywować lub dezaktywować odbiornik 3G, to urządzenie wyświetla zapytanie, czy na pewno chce się to zrobić, ponieważ skutkiem może być przerwanie połączenia. Wcześniej taki komunikat się nie pojawiał. Jego obecność może sugerować, że w kwaterach Apple'a pracuje się nad możliwością używania FaceTime'a przez 3G.

Jeżeli ktoś ma odblokowanego iOS-a, to nie ma najmniejszego problemu z ominięciem opisywanych zabezpieczeń Apple'a. Wystarczy zajrzeć do Cydii i ściągnąć jedną z aplikacji usuwających zabezpieczenia związane z odbiornikiem 3G, na przykład FaceBreak czy 3G Unrestrictor.

Oficjalny powód, dla którego prowadzenie wideorozmów przez 3G na iPhone'ach jest niemożliwe, nie jest znany. Nieoficjalnie jednak mówi się, że problemem są amerykańscy operatorzy komórkowi, którzy, oferując swoim użytkownikom nielimitowany transfer internetowy w ramach abonamentu, mogliby na tym wiele stracić.

Zobaczymy, co pokaże iOS 6. Być może wraz z kolejną generacją oprogramowania znikną nikomu niepotrzebne ograniczenia. iOS 6 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji WWDC '12.

Źródło: gizmodo

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)