Apple One zamiata oferty konkurencji pod dywan. Współczuję rywalom Tima Cooka

Apple One zamiata oferty konkurencji pod dywan. Współczuję rywalom Tima Cooka

Apple One zamiata oferty konkurencji pod dywan. Współczuję rywalom Tima Cooka
Miron Nurski
16.09.2020 12:31, aktualizacja: 16.09.2020 14:31

Nieczęsto zdarza się, by twórcy iPhone'a zaoferowali coś taniej niż bezpośrednia konkurencja, ale w przypadku abonamentu Apple One tak to wygląda.

Apple coraz mocniej stawia na usługi. Jeśli ktoś intensywnie używa jego ekosystemu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że samemu Apple'owi opłaca co miesiąc kilka różnych abonamentów. Gigant postanowił jednak wreszcie spiąć kilka swoich popularnych platform w ramach jednego abonamentu.

Apple One: cena w Polsce jest niespodziewanie atrakcyjna

Pakiet dla jednego użytkownika kosztuje 24,99 zł miesięcznie. Obejmuje on 4 usługi, których jednostkową cenę miesięczną dopisałem w nawiasach:

  • Apple Music (19,99 zł);
  • Apple TV+ (24,99 zł);
  • Apple Arcade (24,99 zł);
  • iCloud 50 GB (3,99 zł).

Dostęp do tych usług wykupiony oddzielnie kosztował dotychczas łącznie 73,96 zł. Dzięki Apple One w kieszeni abonenta zostaje więc 48,97 zł.

A na tym nie koniec, bo Apple One oferowane jest także w pakiecie rodzinnym za 39,99 zł miesięcznie. Ze wszystkich usług i 200 GB w chmurze iCloud korzystać może wówczas łącznie aż 6 osób.

Spotify, TIDAL, YouTube Music i Deezer mają przechlapane, bo Apple One deklasuje ich oferty

Rynkowy standard w przypadku muzycznych usług streamingowych to 19,99 zł miesięcznie. Apple One pozwala dorzucić raptem 5 zł, by zyskać dodatkowo dostęp do wysokiej jakości filmów i seriali w ramach Apple TV+, ponad 100 gier z pakietu Apple Arcade i 50 GB w chmurze.

Obraz

Z iPhone'em w kieszeni ciężko przejść obok takiej oferty obojętnie. A i bez sprzętu z jabłkiem można korzystać z Apple Music czy Apple TV+, co samo w sobie może być dla części użytkowników wystarczająco opłacalne.

Warto odnotować, że Apple One jest skrojone pod kieszenie Polaków

W USA pakiet indywidualny kosztuje 14,95 dol. na miesiąc, co daje w bezpośrednim przeliczeniu ok. 55 zł. U nas jest to 24,99 zł, więc ponad dwukrotnie mniej.

Mało tego - w Stanach samo Apple Music kosztuje równowartość przeszło 37 zł, czyli dużo więcej niż w Polsce cały pakiet usług.

Jeszcze gorzej wygląda to w innych krajach. W Niemczech abonament Apple One wyceniono na 14,95 euro, czyli w przeliczeniu ponad 67 zł.

Pozostaje nam czekać na ruch konkurencji, bo bez żadnej reakcji ciężko jej będzie z Apple'em walczyć.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)