Apple ostrzega użytkowników iPhone'ów. Chodzi o problemy związane z wyzerowaniem czasu GPS

Apple ostrzega użytkowników iPhone'ów. Chodzi o problemy związane z wyzerowaniem czasu GPS
Michał Skorupka

21.10.2019 18:53, aktual.: 22.10.2019 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple opublikowało artykuł, w którym ostrzega użytkowników starszych modeli iPhone'ów oraz iPadów przed problemami, które mogą dotyczyć lokalizacji, daty i godziny. Nieprawidłowości związane są z wyzerowaniem czasu GPS. Kłopoty zaczną się pojawiać 3 listopada 2019 roku.

Starsze modele iPhone'ów i iPadów borykają się z problemami, które związanie są z wyzerowaniem czasu GPS. Licznik został wyzerowany 6 kwietnia 2019 roku. Polegało to na rozpoczęciu ponownego odliczania tygodni od 0. Zapis daty w amerykańskim systemie satelitarnym przewiduje bowiem wyzerowanie daty co 1024 tygodnie.

Firma z Cupertino przestrzegła swoich klientów. Na stronie pomocy technicznej poinformowała, że w wybranych urządzeniach marki Apple mogą nastąpić problemy z dokładnością lokalizacji GPS, zachowaniem prawidłowej daty i godziny, a nawet synchronizowaniem z usługą iCloud i pobieraniem poczty.

Komplikacje z iPhone'ami i iPadami mają zacząć się 3 listopada 2019 roku.

  • Począwszy od północy czasu UTC 3 listopada 2019 roku, niektóre modele telefonu iPhone i iPada wprowadzone w 2012 roku lub wcześniej będą wymagać uaktualnienia systemu iOS w celu zachowania dokładnej lokalizacji GPS oraz poprawnej daty i godziny. Wynika to z problemu wyzerowania czasu GPS, który zaczął oddziaływać na produkty GPS innych producentów 6 kwietnia 2019 roku. Dotknięte tym problemem urządzenia Apple będą działać poprawnie do północy czasu UTC 3 listopada 2019 roku - możemy przeczytać na stronie Apple.

Dostępna jest aktualizacja oprogramowania

Firma przygotowała już stosowne aktualizacje oprogramowania. Pierwszą jest iOS 10.3.4 dla użytkowników iPhone'a 5 i iPada 4. gen. z LTE. Drugą iOS 9.3.6 dla właścicieli iPhone'a 4s i iPada mini. 1. gen. z LTE oraz iPadów 2. i 3. gen. z LTE i ekranami o przekątnej 9.7 cala.

Aktualizacje można pobrać udając się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Ważne aby zrobić to do 3 listopada 2019 roku. Po tym terminie użytkownicy wyżej wymienionych urządzeń mogą mieć problemy z aktualizacją drogą bezprzewodową. Będzie to możliwe jedynie poprzez iTunes lub Findera.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)