Apple patentuje antenę schowaną za swoim logo

Apple patentuje antenę schowaną za swoim logo

Apple patentuje antenę schowaną za swoim logo
Jakub Płaza
26.12.2010 13:06, aktualizacja: 26.12.2010 14:06

Głośno ostatnio o problemach z zasięgiem - stały się one nawet tematem żartów. Kilka miesięcy temu świat niemalże oszalał na punkcie iPhone’a 4 i jego felernie umiejscowionej anteny. Nabijali się nie tylko wrogowie jabłkowych smartfonów, ale nawet sami producenci. Sytuacja ucichła, a amerykański producent postanowił na zawsze rozprawić się z niewygodnym problemem.

Cudowne lekarstwo opisuje jeden z patentów giganta z Cupertino. Co ciekawe, dokument datowany jest na czerwiec 2009 roku. Według niego antena zamieszka bezpośrednio za logo producenta, czyli na tylnej części obudowy. Za wzmocnienie sygnału będzie odpowiadać odpowiedni metal użyty do jego wykonania.

Apple korzystał już z takiego rozwiązania. Można je znaleźć w iPadzie. Ważne jest jednak to, że zostanie ono wykorzystane w przyszłych smartfonach. W końcu ta działka interesuje nas najbardziej.

Z podobnego rozwiązania korzysta Dell. Konkurencyjna amerykańska firma opatentowała swój pomysł w 2003 roku. Różni się on jednak tym, że funkcję anteny pełni właśnie logo.

Rozwiązanie jest ciekawe i powinno wyeliminować problem osłabiania zasięgu spowodowany niewłaściwym trzymaniem urządzenia. Możemy być jednak pewni, że Apple nie popełni dwa razy tego samego błędu.

Źródło: phonedog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)