Apple patentuje komórkowy portfel?

Apple patentuje komórkowy portfel?
Komórkomania.pl

09.04.2010 12:48, aktual.: 09.04.2010 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Światowa Organizacja Własności Intelektualnej opublikowała właśnie wniosek patentowy przygotowany przez firmę Apple z którego wynika, że producent iPhone'a planuje wprowadzenie na rynek telefonu, który umożliwi nam przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych przy użyciu standardu Near Field Communication (NFC). Z dokumentu można wnioskować, że gigant z Cupertino pracuje nad nowym modelem od sierpnia 2009 roku. Wszystko wygląda świetnie, jednak jest jeden problem. Jaki?

Urządzenia wykorzystujące płatności NFC są używane na świecie już od dawna. Nie wiadomo jak Apple poradzi sobie z obroną swojego patentu "Urządzenia i metody transakcji finansowych przez peer-to-peer", jednak z załączonych do wniosku grafik można wnioskować, że chodzi nie tylko o sam sposób przekazywania pieniędzy.

Obraz

Prezentowany na szkicach telefon wyposażony w jest w NFC oraz specjalnie przygotowaną aplikację "Transakcje". Wszystko wskazuje na to, że Apple umożliwi swoim użytkownikom wykonywanie płatności za pomocą kart debetowych i kredytowych, bezpośrednio z konta bankowego, a także - co najciekawsze - za pomocą iTunes.

Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy nowa technologia Apple'a trafi do powszechnego użytku, jednak trzeba przyznać, że pomysł giganta z Cupertino wygląda zdecydowanie lepiej, niż komórkowe płatności Nokia Money.

Źródło: simblog.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)