Apple podwaja liczbę promokodów do wygenerowania!

Apple podwaja liczbę promokodów do wygenerowania!14.11.2013 07:00
Apple podwaja liczbę promokodów do wygenerowania!
Zbyszek Kowal

Z promokodem mogliście się spotkać w wielu różnych miejscach. Zwykle rozdaje je producent gry, swego czasu także my je rozdawaliśmy. Dzięki takim kodom ktoś dostaje aplikację za darmo. Mam dobrą wiadomość: kodów będzie znacznie więcej!

Z promokodem mogliście się spotkać w wielu różnych miejscach. Zwykle rozdaje je producent gry, swego czasu także my je rozdawaliśmy. Dzięki takim kodom ktoś dostaje aplikację za darmo. Mam dobrą wiadomość: kodów będzie znacznie więcej!

Do niedawna każdy developer, który opublikował aplikację w App Store, mógł wygenerować 50 promokodów dla różnych celów. Zazwyczaj trafiają one do przedstawicieli prasy (można je wysyłać przed oficjalną premierą gry), beta-testerów lub są dostępne do wygrania w różnych konkursach.

Każdorazowa aktualizacja aplikacji (są firmy, które publikują update tylko po to!) pozwala na wygenerowanie nowej puli kodów. Mimo wszystko ciągle ich brakuje, ponieważ w dniu premiery znanych tytułów rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Apple postanowił więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom branży i liczbę kodów do wygenerowania podwoił!

Nie jest to jeszcze informacja oficjalna, ale na Twitterze pojawiły się pierwsze komentarze developerów, którzy zauważyli zwiększoną liczbę promokodów w iTunes Connect. Wszystko wskazuje więc na to, że osób, które będą mogły otrzymać aplikację za darmo, będzie więcej.

Oczywiście 100 promokodów nie rozwiązuje wszystkich problemów. Większość developerów chciałaby, aby liczba generowanych kodów była nieograniczona. Dla firm, które zachęcają do inwestowania w projekty na Kickstarterze, z pewnością byłaby to doskonała forma dystrybucji swoich dzieł.

[solr id="komorkomania-pl-198937" _url="http://komorkomania.pl/2658,73-procent-graczy-mobilnych-gra-z-wlaczonym-dzwiekiem-a-ty-jak-giercujesz" _mphoto="gramy-logo-198937-270x15-8d424eb.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4732[/block]

Niestety, Apple nadal widzi w tym narzędzie do manipulacji i na tego typu ruch ekipy z Cupertino nie ma raczej co liczyć. Z drugiej strony to i tak znacznie lepiej niż w przypadku Google Play, w którym developerzy nie mogą rozdawać promokodów. Wcześniejsze beta-testy lub wysyłka egzemplarzy prasowych opierają się bowiem na plikach APK.

Źródło: TouchArcade

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)