Apple powstrzymany przed zatopieniem Kodaka

Kodak poszkodowany, Apple i HTC w sądzie (fot. Cult of Mac)
Kodak poszkodowany, Apple i HTC w sądzie (fot. Cult of Mac)
Tomasz Nowak

12.03.2012 11:00, aktual.: 12.03.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple to jedna z firm dość często pojawiających się w sądzie na sprawach dotyczących łamania patentów. Jakiś czas temu producent z Cupertino postanowił pogrążyć upadającego Kodaka. Niestety, plany te muszą zostać odłożone na później - sąd zadecydował, że pozywanie firmy w jej obecnej sytuacji finansowej jest nieodpowiednie.

Pozew dotyczył patentu, który pozwalał użytkownikom na podgląd zdjęć na ekranie LCD. Sąd odrzucił jednocześnie wniosek Apple'a o założenie kolejnej sprawy, dotyczącej patentów drukarek i aparatów cyfrowych. Firma z Cupertino z pewnością nie jest zadowolona, Kodak - wręcz przeciwnie. Dzięki decyzji sądu będzie mógł sprzedać swoje patenty i tym samym uniknie bankructwa.

Kodak i Apple z pewnością mają coś za uszami. Pozwy patentowe firmy z Cupertino przechodzą powoli do historii i robią się już nudne. Z jednej strony Apple chce pozbyć się konkurencji, z drugiej - tworzy sobie negatywny wizerunek.

Sąd argumentował swoją decyzję chęcią jak najszybszego zakończenia sprawy. Ma się ona potoczyć się w taki sposób, żeby Apple nie mógł zatopić Kodaka. Ten, sprzedając swoje patenty, ma szansę na uratowanie się od bankructwa.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także