Apple pozwany za wprowadzającą w błąd Siri

Apple pozwany za wprowadzającą w błąd Siri

Apple pozwany za wprowadzającą w błąd Siri
Krystian Bezdzietny
13.03.2012 09:54, aktualizacja: 13.03.2012 10:54

Świat się kończy. Mając na uwadze patentowe wojny i toczące się ostatnio sprawy sądowe pomiędzy wielkimi koncernami, pewien sfrustrowany użytkownik iPhone'a 4S postanowił tę atmosferę wykorzystać do wyciągnięcia od jabłkowego koncernu kilku groszy. Wniósł przeciwko Apple pozew: oskarża firmę o to, że ta reklamuje funkcję (Siri), która nie działa tak, jak powinna.

"Wall Street Journal" tłumaczenie Franka Fazio prezentuje następująco:

Fazio twierdzi, że realne działanie Siri jest bardzo odległe od tego w reklamach. Kiedy zapytał o instrukcje dojazdu do pewnego miejsca lub o zlokalizowanie sklepu, "Siri nie dość, że nie zrozumiała, o co chodzi, to po długim czasie, gdy w końcu to do niej dotarło, podała złą odpowiedź".

Apple nie zajął jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Choć sprawa wydaje się co najmniej śmieszna, może się okazać, że sąd przyzna rację Faziowi i Apple naprawdę będzie musiał podjąć jakieś kroki w związku z reklamami swoich produktów, na których występuje Siri.

Swoją drogą, warto przypomnieć, że gdyby doszło do procesu pomiędzy koncernem a Faziem, Apple może się powołać na to, że Siri cały czas figuruje jako beta i może mieć swoje humorki objawiające się błędami w funkcjonowaniu.

Źródło: macrumors

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)