Apple: "Problemy z wygięciami dotknęły tylko 9 osób. Nowe iPhone'y są wytrzymałe!"

Apple: "Problemy z wygięciami dotknęły tylko 9 osób. Nowe iPhone'y są wytrzymałe!"

Apple: "Problemy z wygięciami dotknęły tylko 9 osób. Nowe iPhone'y są wytrzymałe!"
Źródło zdjęć: © youtube
Mateusz Żołyniak
26.09.2014 11:04, aktualizacja: 26.09.2014 13:31

Apple wreszcie zabrało głos w sprawie wyginających się iPhone'ów 6 Plus. Zgodnie z oczekiwaniami, firma zbagatelizowała problemy użytkowników i po raz kolejny podkreśliła, że jej smartfony są świetnie wykonane.

W odpowiedzi na zarzuty dotyczące wyginających się obudów modeli 6 Plus gigant z Cupertino oświadczył, że do tej pory tylko 9 użytkowników złożyło oficjalne skargi na wadliwe konstrukcje zakupionych phabletów. Apple utrzymuje, że problemy z obudowami jej phabletów występują "niezwykle rzadko". Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę 10 mln sprzedanych egzemplarzy iPhone'ów 6 i 6 Plus.

Komentarz Apple udzielony Re/code:

Te wysokiej jakości materiały i konstrukcje zostały dobrane bardzo starannie pod względem ich wytrzymałości i twardości. Podczas tworzenia urządzeń przeprowadzaliśmy również szereg rygorystycznych testów, które dotyczą trzypunktowego zginania, uciskania konstrukcji, siadania i skręcania. iPhone 6 i iPhone 6 Plus spełniają lub przekraczają wszystkie z naszych wysokich standardów, co umożliwia im przetrwanie codziennego korzystania.

Stwierdzono również, że nowe smartfony są "piękne i wytrzymałe", a każdy z nich przechodzi rygorystyczne testy wytrzymałości, które dotyczą szczególnie wyginania. Apple dodało, że konstrukcja ze wzmocnionego aluminium ma zapobiegać przypadkowym wygięciom telefonu i bez problemu wytrzymać codzienne trudy użytkowania.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Aby to potwierdzić firma zaprosiła wybranych dziennikarzy do laboratorium, w którym przeprowadzane są wspomniane testy. Byli wśród nich przedstawiciele Re/code, którzy kilka z badań wytrzymałości uwiecznili na zdjęciach (galeria widoczna powyżej) i krótkim materiale wideo.

Apple poprosiło o bezpośredni kontakt wszystkie osoby, które będą mieć problemy z wyginającymi się obudowami iPhone'ów. Każdy z przypadków ma zostać szczegółowo zbadany. Firma przewiduje również wymianę wadliwych urządzeń, ale wcześniej będą one musiały przejść wnikliwą inspekcję, która wykaże co spowodowało wygięcie. Jeżeli sprzęt jej nie przejdzie, wymiana będzie płatna.

Obrona Apple jest bardzo standardowa. Firma twierdzi, że przy "normalnym" korzystaniu z iPhone'ów 6 Plus nie powinny pojawić się żadne wygięcia. Gigant podważa więc materiały wideo, które pojawiły się w sieci, gdyż phablety były na nich niewłaściwie użytkowane - ich autorzy nie powinni tak mocno zginać telefonów.

Najlepszym podsumowaniem jest chyba materiał wideo, który przygotowany został przez Conana O'Briena.

Apple's Bent iPhones Have Competition | CONAN on TBS

Źródło: Re/code, Re/code

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)