Apple oskarża producenta... żywności

Logo Fanggduo i Apple (fot. Go Cheng Doo)
Logo Fanggduo i Apple (fot. Go Cheng Doo)
Kamil Homziak

07.09.2011 07:33, aktual.: 07.09.2011 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple to najwyraźniej firma, która wszędzie doszukuje się podobieństw do tzw. własnej wartości intelektualnej. Tym razem, znalazła je w logo jednej z chińskich firm produkujących żywność. Czy słusznie?

Dokładnie, chodzi o Sichuan Fangguo Food Co. Ltd. Firma otrzymała już oficjalny list od Apple, w którym ten domaga się usunięcia widocznego u góry listka. Oto, jak całe zajście tłumaczy prezes Fannguo Zhao Yi:

Jasne, że z uwagi na widoczny u góry listek, można się domyślić, że to jabłko, ale logo zawiera także dwie chińskie litery. Inne są także położenie i kształt. No i, gdy zakładałem Fangguo, nie słyszałem jeszcze o Apple.

Dodaje on też, że liść został umieszczony w logo specjalnie, aby firma mogła jasno kojarzyć się z żywnością. Apple z kolei tłumaczy, że zainteresowało się bliżej sprawą po tym, gdy Fangguo chciało rozszerzyć obowiązywanie swojego znaku zastrzeżonego na nowe kategorie, takie jak komputery przenośne oraz oprogramowanie rozrywkowe. Tylko czy do walki o swoje prawa nie pownno dołączyć także LG? Wykorzystanie jego logo i wpisanie go w jabłko wydaje się bardziej oczywiste.

Źródło: Ubergizmo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)