Apple przejmuje firmę LinX. Przyszłe iPhone'y mogą mieć zupełnie nowe aparaty

Apple przejmuje firmę LinX. Przyszłe iPhone'y mogą mieć zupełnie nowe aparaty

iPhone 6
iPhone 6
Źródło zdjęć: © Apple
Kamil Zawiślak
15.04.2015 12:56, aktualizacja: 15.04.2015 14:56

Zachodnie media poinformowały dziś nowym o przejęciu, którego dokonało Apple. Nowym nabytkiem jest izraelska firma LinX.

Aparaty montowane z iPhone'ach już teraz należą do najlepszych w swojej klasie, a wkrótce mogą stać się jeszcze lepsze. Apple zamiast stawiać na megapiksele, skupia się chociażby na jakości optyki. Dzięki temu, że firma właśnie wchłonęła za 20 mln dolarów LinX, aparaty iPhone'ów wkrótce mogą stać się jeszcze lepsze.

LinX produkuje małych rozmiarów moduły aparatów, które mogą mieć więcej niż jeden czy dwa obiektywy. Możliwe są nawet 4.

Obraz
© LinX

Taki zabieg pozwala na uzyskanie ciekawych efektów. Kojarzycie aparaty Lytro, które pozwalają precyzyjnie wybrać punkt ostrości po zrobieniu zdjęcia? To tylko jedna z możliwości oferowanych przez technologię LinX. Pozwala ona tworzyć nawet zdjęcia trójwymiarowe.

Innym przykładem niech będzie modny ostatnio efekt paralaksy. Takie zdjęcie mogłoby mieć statyczny pierwszy plan, a ruchomy drugi.

Czy tego typu aparat pojawi się już w iPhonie 6s? Tego jeszcze nie wiadomo. Nie da się jednak ukryć, że po prezentacji Note'a 4 czy Galaxy S6 Apple ma nad czym pracować.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)