Apple się zbroi. iPad z ekranem miniLED ponoć już w tym miesiącu

Apple się zbroi. iPad z ekranem miniLED ponoć już w tym miesiącu

Apple się zbroi. iPad z ekranem miniLED ponoć już w tym miesiącu
Miron Nurski
12.04.2021 17:08, aktualizacja: 12.04.2021 19:08

Przygotujcie się na lepszą jakość obrazu.

Plotki na temat iPada z ekranem miniLED krążą po sieci od dawna. Pierwotne plany zakładały ponoć wypuszczenie takiego tabletu już w 2020 roku, ale zostały zrewidowane przez pandemię koronawirusa.

Nowy iPad Pro z wyświetlaczem miniLED ma ujrzeć światło dzienne w ciągu kilkunastu dni

Nowy iPad Pro ma zadebiutować jednocześnie w dwóch rozmiarach: 11 i 12,9 cala. Matryca miniLED ma być jednak zarezerwowana dla tego drugiego.

Czym jest technologia miniLED?

Ekrany miniLED - jak sama nazwa wskazuje - wykorzystują podświetlenie zbudowane z użyciem bardzo małych diod LED. Te podzielone są na niewielkie segmenty, których jasność regulowana jest niezależnie.

Możliwość obszarowej kontroli siły podświetlenia pozwala na uzyskanie głębszej czerni, lepszego kontrastu i poprawionej dynamiki obrazu. Jasne partie mogą być jaśniejsze, a ciemne ciemniejsze.

Grafika MSI obrazująca zalety podświetlenia miniLED
Grafika MSI obrazująca zalety podświetlenia miniLED

miniLED to w dalszym ciągu jedynie kompromis względem technologii OLED i microLED, które pozwalają regulować jasność na poziomie pojedynczych pikseli. Technologia ta przynosi jednak znaczną poprawę jakości obrazu przy relatywnie małym wzroście kosztów produkcji, dlatego mocno zainteresowali się nią producenci telewizorów, monitorów oraz - jak widać - tabletów.

Sama prezentacja to jedno, ale dostępność to co innego. Według Bloomberga, dostawcy Apple'a nie wyrabiają z produkcją paneli, dlatego początkowo kupno 12,9-calowego iPada z wyświetlaczem miniLED ma być bardzo trudne.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)