Apple sprzedało 1 milion iPadów

Apple sprzedało 1 milion iPadów03.05.2010 13:23
Apple sprzedało 1 milion iPadów
Krzysztof Basel

Przed chwilą firma Apple poinformowała, że w zaledwie 28 dni po premierze sprzedała 1 milion iPadów. W tym samym czasie nowi użytkownicy tabletów Apple pobrali ponad 12 milionów aplikacji z App Store i ponad 1,5 milionów e-booków.

Do tej pory przedstawiano różne analizy i szacunki w sprawie sprzedaży iPadów. Niektóre przewidywały totalną klapę i kiepską sprzedaż tabletu Apple. Jednak zdecydowanie więcej prognoz było bardziej, niż optymistycznych. Daniel Tello, wenezuelski analityk zajmujący się firmą Apple, przewidywał, że kalifornijska korporacja sprzeda 1 milion iPadów już w drugim tygodniu po rozpoczęciu sprzedaży. W rzeczywistości liczba sprzedanych tabletów przekroczyła magiczną liczbę po 28 dniach od premiery - 3 maja 2o1o r.

Milion iPadów w 28 dni - to mniej niż połowa z 74 dni, czyli okresu, jaki potrzebował iPhone do osiągnięcia tego rekordu - chwali się w charakterystycznym dla siebie stylu Steve Jobs.

Steve ma się czym chwalić, bo to rzeczywiście świetny wyniki. Pamiętajmy jednak, że iPad oferuje o wiele większe zaplecze w momencie startu, niż iPhone. Do tej pory deweloperzy stworzyli tylko ponad 5000 nowych aplikacji przygotowanych specjalnie na iPada, ale na tablecie można korzystać z też z ponad 200 tysięcy programów na iPhone'a już istniejących w App Store. A do tego dochodzą przecież jeszcze e-booki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)