Apple Store jakiego jeszcze nie było. Gigant z Cupertino otwiera Apple Piazza Liberty

Apple Store jakiego jeszcze nie było. Gigant z Cupertino otwiera Apple Piazza Liberty

Apple Piazza Liberty
Apple Piazza Liberty
Mateusz Żołyniak
27.07.2018 12:04, aktualizacja: 27.07.2018 14:04

Gigant z Cupertino pochwalił się uruchomieniem nowego sklepu w centrum Mediolanu. Czym wyróżniać ma się Apple Piazza Liberty?

Fontanna za szkłem? To Apple Store w centrum Mediolanu

Od dawna wiadomo, że projektanci sklepów Apple'a gustują w szkle, a otwarty właśnie w Mediolanie punkt sprzedaży urządzeń z nagryzionym jabłkiem na obudowie tylko to potwierdza. Apple Piazza Liberty, który znajduje się przy znanej ulicy Corso Vittorio Emanuele, przypomina na pierwszy rzut oka nowojorski Apple Fifth Avenue.

Apple Piazza Liberty
Apple Piazza Liberty

Gigant chwali się przygotowaniem szklanego prostopadłościanu, który otacza wejście do sklepu. Unikatowym elementem jest fontanna ukryta we wnętrzu, której bliżej mogą przyjrzeć się osoby schodzące do znajdującego się pod ziemią sklepu z iPhone'ami, iPadami i Macami.

Apple Piazza Liberty
Apple Piazza Liberty

Firma wybrała plac Beola Grigia nie tylko ze względu na chęć prezentacji ciekawego projektu, który będzie wyróżniał się na tle otoczenia. Apple liczy, że miejsce organizowania wielu wydarzeń przyciągnie do Apple Piazza Liberty klientów.

Oryginalnych sklepów Apple'a z pewnością nie brakuje

Można nie lubić amerykańskiej firmy, ale nie można jej odmówić tego, że potrafi tak prezentować swoje produkty, że użytkownicy kupujący w jej sklepach czują się "bardziej wyjątkowi". Apple Piazza Liberty to wyjątkowy projekt, ale to nie jedyny przykład zamiłowania projetantiow firmy do szklanych konstrukcji.

Oto cztery inne świetnie prezentujących się sklepy giganta.

Apple Fifth Avenue

Apple Fifth Avenue
Apple Fifth Avenue

Wspomniany Apple Store, który zlokalizowany jest w Nowym Jorku przy słynnej Fifth Avenue, to również ma wejście osłonięte szklanym sześcianem. Projektanci dołożyli do tego schody prowadzące do właściwego sklepu, które również zrobiono ze przezroczystych tafli.

Apple Pudong

Apple Pudong
Apple Pudong

Podobny sklep Apple'a znaleźć można w Szanghaju, ale ten wyróżnia się cylindrycznym "wejściem". Firma chwali się, że ściany konstrukcji zostały wykonane z wyraźnie wyprofilowanych tafli, które są jej opatentowanym rozwiązaniem.

Apple Store ifc mall

Apple Store ifc mall
Apple Store ifc mall

Sklep Apple'a w Hongkongu w centrum handlowym IFC, który otwarto w 2011 roku, nie ma może tak imponującego wyjścia, ale i tak rzuca się w oczy. Przeszklona konstrukcja została ulokowana między dwoma drapaczami chmur i wyraźnie wyróżnia się zawieszona nad ulicą.

Apple Zorlu Center

Apple Zorlu Center
Apple Zorlu Center

Na koniec wspomnę o mniejszym sklepie firmy, który powstał w Stambule. Apple Zorlu Center to minimalistyczny projekt autorstwa Normana Fostera, który postał ze szkła. Uwagę najmocniej przykuwa jednak dach z logotypem Apple'a, dzięki czemu sklep ma z góry przypominać MacBooki.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)