Apple szykuje FaceTime HD. Czy dla iPhone'ów również?

Apple szykuje FaceTime HD. Czy dla iPhone'ów również?

FaceTime
FaceTime
Krystian Bezdzietny
24.02.2011 09:56, aktualizacja: 24.02.2011 10:56

Wczoraj w Sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające opakowanie nowego MacBooka Pro, a wśród nich jedno pokazujące możliwości laptopa opatrzone napisem "Built-in FaceTime HD Camera". Wielką premierę nowych laptopów Apple, podobnie jak iPada 2, przewiduje się na 2 marca. Myślicie, że obecne iPhone'y również zostaną wyposażone w funkcję FaceTime HD?

Dwa ostatnie iPhone'y (3GS oraz 4) radzą sobie z odtwarzaniem filmów HD. iPhone 4 jest w stanie rejestrować wideo nawet w rozdzielczości 720p. Niedawno w Sieci pojawił się poradnik, jak odblokować pewne funkcje w iPhonie 3GS, aby móc uruchomić HD. Jednak czy te urządzenia będą mogły korzystać z FaceTime HD?

Okazuje się, że iPhone 3GS i 4 nie poradzą sobie z tym wyzwaniem. Na tym pierwszym urządzeniu jest to niemożliwe, ponieważ nie ma ono przedniej kamery służącej do prowadzenia wideorozmów. W iPhonie 4 niedogodność polega na zbyt mało zaawansowanej kamerce z przodu. Widzieliście, jak wyglądają rozmowy na iPhonie 4 za pomocą FaceTime? Niemożliwe byłoby przerobienie ustawień tej kamery tak, aby rejestrowała w 720p.

Zatem na jakim sprzęcie pojawi się FaceTime HD? Z pewnością będzie to iPhone 5 i być może iPad drugiej generacji. Pomimo braku oficjalnych informacji premierę iPada 2 przewiduje się na 2 marca. Wówczas zobaczymy, czy plotki się potwierdzą.

Źródło: Redmond Pie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)