Apple ułatwi życie osobom w maskach. iPhone pozwoli na szybsze odblokowanie

Apple ułatwi życie osobom w maskach. iPhone pozwoli na szybsze odblokowanie

Apple ułatwi życie osobom w maskach. iPhone pozwoli na szybsze odblokowanie
Patryk Korzeniecki
30.04.2020 11:22, aktualizacja: 30.04.2020 13:26

Face ID nie jest obecnie najlepszym sposobem na odblokowanie telefony, bo obowiązkowe maski ochronne skutecznie utrudniają rozpoznanie twarzy. Apple zauważył ten problem i postanowiło zmodyfikować proces odblokowywania iPhone'ów.

Face ID ma spore problemy w czasach koronawirusa. To spore utrudnienie dla posiadaczy masek biorąc pod uwagę fakt, że ich noszenie jest w wielu państwach obowiązkowe.

Apple jednak postanowił ułatwić im życie, wprowadzając stosowną poprawkę w testowej wersji iOS 13.5.

iOS 13.5 wprowadza małą, aczkolwiek istotną zmianę w Face ID

Dotychczasowy mechanizm odblokowywania był niedostosowany do dzisiejszych realiów. Osoba z zakrytą twarzą musiała poczekać, aż Face ID spróbuje odczytać rysy twarzy. Dopiero po nieudanej próbie na ekranie wyświetlała się klawiatura do wprowadzenia kodu, co każdorazowo zajmowało cenne sekundy. A że do telefonu z reguły zaglądamy dziesiątki, jeśli nie setki razy dziennie, mogło to być naprawdę frustrujące.

Obraz
© macrumors.com

Apple w najnowszej aktualizacji beta postanowił usprawnić proces odblokowywanie iPhone'ów z Face ID. iOS 13.5 wprowadził dodatkowy gest do ekranu blokady, pozwalający na bezpośrednie przejście do wpisania kodu.

Nowy mechanizm możecie zobaczyć w akcji na poniższym materiale (od 4:48):

Everything New in iOS 13.5 Beta: Face ID Mask Bypass & COVID-19 API

Ta prosta zmiana znacząco ułatwi życie posiadaczom iPhone'ów korzystającym z Face ID. Czekamy na oficjalną aktualizację, która powinna się pojawić w ciągu kilku tygodni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)