Apple usunął boty z App Store - ilość pobrań spadła o 30%

Apple usunął boty z App Store - ilość pobrań spadła o 30%

Apple usunął boty z App Store - ilość pobrań spadła o 30%
Krystian Bezdzietny
29.04.2012 10:35, aktualizacja: 29.04.2012 12:35

Firma Fiksu zajmująca się badaniami rynku opublikowała najnowszy raport dotyczący platformy App Store. Wynika z niego, że ilość pobrań aplikacji w ostatnim czasie spadła aż o 30%. Dlaczego tak się stało?

Po pierwsze za oknem jest ciepło, coraz mniej czasu spędzamy przed komputerem, coraz więcej na dworze, przez co nie mamy czasu na przeglądanie i pobieranie nowych pozycji z App Store. Drugim powodem, o którym otwarcie mówią analitycy Fiksu, jest usunięcie przez Apple'a z App Store botów sztucznie podbijających liczbę pobrań aplikacji. Ich popularność rosła do tego stopnia, że lądowały na liście TOP 25, a co za tym idzie - generowały większe zyski dla deweloperów.

O istnieniu takich botów mówiło się niejednokrotnie. W Sieci nietrudno było się natknąć na podejrzane firmy, w których oferowano gratisy za nabijanie pobrań aplikacji z App Store. Biznes kwitł w najlepsze. W efekcie na liście typu TOP 25 aplikacji w App Storze na szczytach znajdowały się pozycje z bardzo niskimi ocenami, którymi bez oczywistej "promocji" mało kto by się zainteresował.

30-procentowy spadek ilości pobrań w marcu (względem lutego) jest znaczący, ale to dobrze, że Apple dba o swoją platformę.

Źródło: techcrunch

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)