Apple Watch i przyrząd do zdjęć selfie największymi innowacjami tego roku?

Apple Watch i przyrząd do zdjęć selfie największymi innowacjami tego roku?

Apple Watch i przyrząd do zdjęć selfie największymi innowacjami tego roku?
Mateusz Żołyniak
24.11.2014 09:23, aktualizacja: 24.11.2014 10:28

Zbliża się koniec roku, a więc czas wszelkiej maści podsumowań i rankingów. Już teraz jedno z nich przygotował anglojęzyczny Time Magazine, którego redaktorzy na celownik wzięli największe innowacje tego roku.

Time opublikował zestawienie "25 największych innowacji 2014 roku". Na liście można znaleźć technologię usprawniającą reakcje termojądrowe, nowy typ statku kosmicznego, rozwiązania umożliwiające bezprzewodowe przekazywanie energii na odległość czy odrzutową deskorolkę rodem z filmu "Powrót do przyszłości". W rankingu znalazły się również mniej oczywiste typy, które związane są bezpośrednio z rynkiem mobilnym.

Redaktorzy magazynu zdecydowali, że wśród najważniejszych innowacji tego roku powinny znaleźć się Blackphone, Surface Pro 3, Apple Watch, a nawet... inteligentny pierścionek czy przyrząd ułatwiający robienie zdjęć selfie. Pierwsze z urządzeń sympatię Time'a zaskarbiło sobie podejściem do kwestii związanych z bezpieczeństwem składowanych w nim danych, a tablet Microsoftu błysnął tym, że może zastąpić laptopa.

Zegarek giganta z Cupertino został wyróżniony, gdyż... ma znacznie różnić się od innych tego typu urządzeń. Sprzęt Apple'a - jak podaje Time - można obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego i przycisków funkcyjnych, a wśród dostępnych opcji są: wysyłanie wiadomości, wskazówki drogowe, monitorowanie aktywności i bezprzewodowe płatności. Nie bez znaczenia są też wygląd urządzenia oraz dostępność drogiej wersji Edition, która pokryta jest 18-karatowym złotem. Równie naciągane uzasadnienia można przeczytać w przypadku pierścionka Ringly, który łączy się ze smartfonem, statywu do telefonów, który ma ułatwić robienie zdjęć selfie, czy zabawki sprzedawanej w zestawie z stojakiem na tablety.

Poszczególne produkty mają zapewne odnosić się bezpośrednio do trendów panujących na rynku. Dobór niektórych z nich naprawdę może jednak dziwić.

Źródło: Time

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)