Android Wear w końcu z oficjalnym wsparciem dla iOS-u! Apple Watch będzie miał konkurentów

Android Wear w końcu z oficjalnym wsparciem dla iOS-u! Apple Watch będzie miał konkurentów

iPhone 6 i Huawei Watch
iPhone 6 i Huawei Watch
Źródło zdjęć: © Google
Miron Nurski
31.08.2015 17:02, aktualizacja: 31.08.2015 22:18

Dziś jest ważny dzień w branży wearables. Apple Watch ma poważną alternatywę.

Choć smartwatche z Androidem Wear dostępne są na rynku nie od dziś, dotychczas nie uważałem ich za konkurencję Apple Watcha. Android Wear współpracował tylko z Androidem, Apple Watch tylko z iOS-em, a ciężko wyobrazić mi sobie sytuację, w której konsumenci masowo porzucają smartfony z preferowanym systemem na rzecz inteligentnych zegarków. Teraz ci z iPhone'ami nie będą musieli.

Google poinformował właśnie, że jego zegarkowy system zyskał wsparcie dla iOS-u potwierdzając tym samym plotki sprzed kilku miesięcy. Wprawdzie Android Wear połączony z iPhone'em nie będzie aż tak funkcjonalny jak po sparowaniu z Androidem, ale najważniejsze funkcje ma:

  • wyświetlanie powiadomień z aplikacji;
  • monitorowanie aktywności fizycznej;
  • wyświetlanie wskazówek w oparciu o porę dnia, sytuację na drodze i zaplanowanie wydarzenia, odpowiadanie na pytania oraz wykonywanie poleceń głosowych. W skrócie - Google Now.

Czego zabrakło? Albo Google zapomniał o tym wspomnieć, albo użytkownicy iPhone'ów nie będą mogli instalować dodatkowych aplikacji. Większość gotowych jest ściśle powiązana z apkami androidowymi i pobiera się je z Google Play, więc z oczywistych względów wymagałyby przeportowania i przygotowania nowego kanału dystrybucji, ale martwi fakt, że Google na razie w ogóle nie wspomniał o planach rozwiązania tego problemu. Szkoda, choć dla mnie mimo wszystko najważniejszy jest asystent Google Now, który od niedawna nieźle radzi sobie z rozumieniem polskich komend.

Jeśli używacie iPhone'a i chcielibyście pobiec już do sklepu i przebierać w zegarkach, to muszę Was zmartwić. Na chwilę obecną z iOS-em współpracuje jedynie model LG Watch Urbane, a ta krótka lista zostanie rozszerzona jedynie o wszystkie smartwatche, które pojawią się w przyszłości. G Watch R, G Watch, Moto 360, Gear Live, ZenWatch i SmartWatch 3 nie mogą być zatem brane pod uwagę. Android Wear dogada się z iPhone'ami 5, 5c, 5s, 6 i 6 Plus z iOS-em 8.2 lub nowszym.

Tak czy inaczej, Google może sporo na tym ruchu ugrać. Gigant chwali się przede wszystkim różnorodnością portfolio, z czym Apple Watch - choć dostępny w kilku wariantach - równać się nie może. Na zbliżających się targach IFA pojawi się sporo modeli, a te z okrągłymi ekranami mogą być dla użytkowników iPhone'ów łakomym kąskiem. Jest to jednak miecz obusieczny, bo patrząc na to z drugiej strony, Google właśnie ułatwił mi ewentualną przesiadkę na iPhone'a.

Źródło: Google

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)