Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple

Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple

Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple
Mateusz Żołyniak
09.09.2014 18:59, aktualizacja: 09.09.2014 23:16

Wreszcie jest zapowiadany od dawna inteligentny zegarek z Cupertino. Gigant nie zawiód fanów. Oto Apple Watch.

Niestety, nie potwierdziły się doniesienia o tym, że firma przygotuje sprzęt z okrągłym wyświetlaczem. Watch wyposażony został w prostokątny ekranik, ale bez wątpienia jest to bardzo ładne urządzenie. Przynajmniej według mnie.

Przedni panel urządzenia pokryty został wyprofilowanym szkłem, które ma zaokrąglone rogi. Będzie to szafirowe szkło lub warstwa szkła wzmacnianego jonami. Lekko zaokrąglona jest także kwadratowa ramka urządzenia, która dostępna jest w dwóch wersjach - o wysokości 38 mm lub 42 mm. Ramka zegarka wykonana może być ze stali nierdzewnej lub aluminium. Apple do przewiduje wersję, która pokryta będzie 24-karatowym złotem w kolorze czerwonym lub złotym.

Obraz

Gigant pomyślał również o wymiennych paskach, które dostępne będą w kilku wersjach. Wśród nich będą zarówno metalowe bransolety i skórzane paski, jak również sportowe opaski z tworzywa sztucznego.

Obraz

Apple Watch przez Tima Cooka został określony jako “najbardziej osobiste urządzenie, jakie firmie kiedykolwiek udało się stworzyć”. Wynikać ma to z dużych możliwości personalizacji zegarka. Standardowo może on służyć jako urządzenie do wskazywania czasu, ale będzie również monitorował aktywności użytkownika czy informował o powiadomieniach, które trafiają na telefon.

Obraz

Na potrzeby zegarka gigant opracował oczywiście zupełnie nowy interfejs, w którym pełno kolorowych, okrągłych ikonek. Zarządzanie urządzeniem możliwe będzie dzięki ekranowi dotykowemu i "cyfrowej koronie", która wygląda jak klasyczne pokrętło do nakręcania mechanizmu w zegarku. Pozwoli ona na wygodne przybliżanie lub oddalanie widoku czy przewijanie list aplikacji. Za pomocą ekranu dotykowego można będzie aktywować poszczególne funkcje, a przytrzymanie opuszka na ekranie pozwoli przykładowo na wybór "twarzy" zegarka.

Obraz

Apple przygotowało szereg różnych skórek - od tradycyjnego analogowego zegara po cyfrowe tablice, na których wyświetlane są dane o pogodzie i przebytym dystansie. Opcji ma być tak wiele, że każdy użytkownik ma znaleźć coś dla siebie.

Watch ma być kompleksowym urządzeniem, które już na starcie wyposażone będzie w szereg aplikacji. Liczba funkcji w interfejsie może wprowadzić w zakłopotanie urządzenia konkurencji. Na prezentacji dużo uwagi poświęcono mapom, które można przybliżać oddalać i przeglądać dzięki cyfrowej koronie. Fajną funkcją jest nawigacja, która o zmianie kierunku będzie informować przez wibracje. Różne dla każdego kierunku.

Obraz

Sprzęt ma umożliwić czytanie przychodzących wiadomości, sprawdzanie kalendarza (np. agendy), przeglądanie prognozy pogody, ustawianie alarmów i przypomnień czy kontrolowanie odtwarzacza. Apple Watch będzie oczywiście sprzężony z aplikacją PassBook i usługą Apple Pay.

Obraz

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi sprzęt ma pozwolić na odbieranie połączeń, a następnie "przenoszenie" konwersacji na smartfona. Mikrofon pozwoli również na obsługę Siri, dyktowanie wiadomości czy sporządzanie głosowych notek. Watch o powiadomieniach będzie informować za pomocą głośniczka lub delikatnych wibracji.

Ciekawym (co nie znaczy, że ważnym) rozwiązaniem jest też prosty komunikator, który pozwala na przekazywanie narysowanych na ekranie ikon. Coś w sam raz na nudne wykłady lub spotkania. Czat obrazkowy nazywa się Digital Touch. Będą mogli z niego korzystać wyłącznie właściciele zegarków Apple.

Obraz

Oczywiście sprzęt będzie mógł pełnić funkcję monitora aktywności użytkownika. Przyda się do tego nie tylko wbudowany akcelerometr, ale również odbiornik GPS czy pulsometr, który pozwala na mierzenie tętna.

Obraz

Liczba aplikacji ma szybko rosnąć dzięki API WatchKit, zestawie narzędzi dla programistów. Już teraz dostępne są takie pozycje, jak Pinterest, Nike, program BMW, który pozwoli na lokalizację samochodu i sprawdzenie jego poziomu naładowania (w przypadku elektrycznych aut) czy aplikacja Honeywell do zarządzania termostatem.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/20]

Szkoda jedynie, że na prezentacji nie powiedziano za wiele o wbudowanej baterii. Tim Cook ograniczył się jedynie do stwierdzenie, że ogniwo powinno wytrzymać dzień pracy. Wiadomo jednak, że sprzęt będzie ładowany bezprzewodowo.

Apple Watch dostępny będzie w trzech wersjach. Poza standardową mają pojawić się Watch Sport i Watch Edition. Sprzęt będzie kompatybilny z iPhone’ami 6, 6 Plus, 5s, 5c i 5. Cena urządzenia będzie zaczyna się od 349 dolarów, a produkt na sklepowych półkach pojawi się na początku 2015 roku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)