Apple Watch Edition to produkt luksusowy, więc jego nabywcy będą traktowani lepiej

Apple Watch Edition
Apple Watch Edition
Źródło zdjęć: © Apple
Konrad Błaszak

30.03.2015 11:35, aktual.: 30.03.2015 14:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple Watch to dla wielu fanów firmy z Cupertino zegarek idealny i bez wątpienia znajdzie wielu nabywców. Najlepiej będą miały osoby zainteresowane najdroższą wersją za ponad 10 tysięcy dolarów. Oprócz samego zegarka będą mogły liczyć również na specjalne traktowanie.

W produktach klasy premium nie chodzi jedynie o samo urządzenie, ale całą otoczkę wokół niego. Bardzo istotne w tej kwestii jest indywidualne podejście do klienta i pokazanie mu, że bycie pomocnym nie kończy się wraz z zakupem urządzenia. Wie o tym Apple i dlatego osoby zainteresowane najdroższą edycja Apple Watcha będą mogły liczyć na wyższą klasę obsługi.

Indywidualne podejście do klienta zainteresowanego Apple Watch Edition zacznie się jeszcze przez zakupem tego sprzętu. Zamiast standardowych 15 minut na przymierzanie i sprawdzanie zegarka, klient będzie miał na to godzinę. Przez cały ten czas będzie z nim wybrany ekspert, który został specjalnie przeszkolony do pracy z klientami o grubych portfelach. Oczywiście będzie się to odbywać w specjalnej strefie oddzielonej od reszty sklepu.

Apple Watch Edition
Apple Watch Edition© Apple

Co również istotne - osoby zainteresowane najdroższym modelem nie będą musiały stać w kolejkach. Jeśli natomiast w ogóle nie będziemy mieli czasu na wyprawę po zegarek, Apple oferuje również możliwość jego konfiguracji ze sprzedawcą za pomocą wideo czatu. Ta możliwość będzie jednak dostępna także dla osób zainteresowanych stalową wersją zegarka (nie będzie jej dla chętnych na Apple Watch Sport).

Oczywiście wszyscy wiemy jak ważne jest traktowanie klienta również po zakupie. Dlatego firma z Cupertino oferuje dwuletnią pomoc telefoniczną dostępną 24/7 dla osób, które zakupiły Apple Watch Edition (zakup AppleCare+ przedłuża ją do 3 lat). Najdroższy wariant zegarka nie będzie dostępny we wszystkich sklepach, ale dzięki usłudze "Courier-to-Store" klient będzie mógł go zamówić do dowolnego punktu i przed zakupem sprawdzić, czy mu odpowiada.

Oczywiście wiele osób może się oburzyć, że niektórzy klienci będą traktowani lepiej, ale moim zdaniem Apple pokazało, że Watch Edition to produkt z najwyższej półki pod każdym względem. Premium nie tylko oznacza cenę czy wykonanie, ale również indywidualne podejście do klienta czy lepszą pomoc po sprzedaży. Dla osób zainteresowanych tych modelem jest to na pewno świetna wiadomość.

Źródło: 9to5mac.com via engadget.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)