Apple Watch udowadnia potęgę szafirowego szkła. Nawet wiertarka mu niestraszna

Apple Watch udowadnia potęgę szafirowego szkła. Nawet wiertarka mu niestraszna

Apple oraz wiertarka
Apple oraz wiertarka
Źródło zdjęć: © iphonefixed.co.uk
Konrad Błaszak
10.04.2015 08:25, aktualizacja: 10.04.2015 12:40

Przed premierą iPhone'ów 6 krążyło wiele plotek o tym, że będą one mieć ekrany pokryte szafirowym szkłem. Materiał ten jest niezwykle odporny na zarysowania i choć ostatecznie nie trafił do smartfonów Apple'a, znalazł zastosowanie w Watchu. Wygląda na to, że był to dobry wybór.

Jak już zapewne wiecie, podczas gdy wyświetlacz w najtańszym wariancie Apple Watch Sport wyświetlacz chroniony jest przez wzmacniane szkło Ion-X, ekran wersji stalowej oraz złotego wariantu Edition został pokryty szkłem szafirowym. W zegarkach szczególnie istotne jest to, by tarcza chroniona przed różnymi pęknięciami i zarysowaniami. Kupując smartwatcha za ponad 10 tysięcy dolarów zapewne nie chcielibyśmy martwić się o to, ile będzie nas kosztować zahaczenie zegarkiem o kant stołu.

Test przeprowadzony przez iPhonefixed pokazuje, że takie drobnostki jak klucze, monety czy papier ścierny nie będą musiały w ogóle nas martwić. Co więcej, nawet bliskie spotkanie z młotkiem czy wiertarką nie powinno wywołać u nas szybszego bicia serca.

Jak widać na filmie, szkło szafirowe z zegarka Apple'a wyszło bez szwanku z tej serii testów. Wygląda więc na to, że zniszczenie zegarka podczas codziennego użytkowania będzie bardzo trudne. Niemniej odporność na zarysowania to jedno, a radzenie sobie z upadkami z wysokości to co innego. Zapewne jednak wkrótce pojawią się stosowne drop testy. Wszak przedsprzedaż ruszyła już dziś, a 24 kwietnia Apple Watch trafi do pierwszych klientów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)