Apple Watch prawdopodobnie nie będzie dostępny w Polsce

Apple Watch prawdopodobnie nie będzie dostępny w Polsce

Apple Watch
Apple Watch
Źródło zdjęć: © Apple
Miron Nurski
02.01.2015 17:07, aktualizacja: 02.01.2015 18:07

Jeśli planujecie w tym roku zakupić Apple Watcha, to do jego ceny prawdopodobnie będziecie musieli doliczyć koszty przesyłki z zagranicy lub dojazdu do Niemiec.

Inteligentny zegarek Apple'a został zaprezentowany we wrześniu ubiegłego roku, ale wciąż nie trafił do sprzedaży. Kiedy będzie można go ujrzeć na półkach sklepowych? Tutaj sprawa nie jest niestety oczywista.

Na stronie internetowej giganta z Cupertino widnieje informacja, że Apple Watch będzie dostępny "na początku 2015 roku". Jak jednak zauważył serwis Cult of Mac, taką informację widzą jedynie mieszkańcy Niemiec, Hiszpanii, Francji, Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. W ponad 60 innych krajach mowa jest o "2015 roku" (nie początku). Oznacza to, że na tych rynkach gadżet najpewniej pojawi się nieco (lub nawet dużo) później.

Amerykańska i australijska witryna Apple'a
Amerykańska i australijska witryna Apple'a© cultofmac.com

A co z naszym krajem? Niestety z polskiej strony Apple'a w ogóle nie dowiemy się o istnieniu Watcha, więc ten prawdopodobnie nie pojawi nad Wisłą w tym roku. Na początek roku 2016 też raczej nie ma co liczyć, bo bardziej logicznym posunięciem byłoby wyrobienie się z premierą przed Świętami. Prawdę mówiąc na debiut w pierwszej generacji w Polsce w ogóle bym nie liczył.

Winę za to ponosi zapewne wciąż nieznająca języka polskiego Siri. Jeśli chodzi o iPhone'y i iPady, to asystenta głosowego możemy uznać za fajny dodatek, ale już w przypadku inteligentnego zegarka jest to w zasadzie funkcja kluczowa. Kiedy asystent Apple'a opanuje nasz rodzimy język? Odpowiedzi na to pytanie nie zna nawet sama Siri.

Źródło: Cult of Mac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)