watchOS 7 zaprezentowany. Wprowadza śledzenie snu oraz... asystenta mycia rąk

watchOS 7 zaprezentowany. Wprowadza śledzenie snu oraz... asystenta mycia rąk
Patryk Korzeniecki

22.06.2020 20:47, aktual.: 22.06.2020 22:52

Aktualizacja watchOS 7 oprócz nowych opcji i trybów wprowadza funkcję, która jest skrojona pod walkę z pandemią. I najważniejsze - w końcu doczekaliśmy się śledzenia snu.

iOS 14 wprowadziło do iPhone'ów tonę nowych funkcji, z kolei iPady w iPadOS 14 otrzymały świetną funkcję Scribble odpowiadającą za rozpoznawanie i obsługę pisma odręcznego. Aktualizacja watchOS 7 na smartwatche Apple'a nie jest aż tak przełomowa, jednak zaimplementowano kilka nowości, o których warto wspomnieć.

watchOS 7 - aktualizacja ulepsza system tarcz

Apple w aktualizacji watchOS 7 wprowadził kilka nowych tarcz i udoskonalił edycję istniejących. Pozwolił także na udostępnianie ich przez aplikację Wiadomości, Mail, a nawet przez linki internetowe i media społecznościowe. Funkcja ma nazwę Face Sharing.

watchOS 7 umożliwia dzielenie się tarczą prosto z zegarka - wystarczy dotknąć ikonkę i wybrać odpowiedni kontakt z listy.

Dzięki Face Sharing można pobrać dodatkowe tarcze z internetu
Dzięki Face Sharing można pobrać dodatkowe tarcze z internetu

Przy pobieraniu dodatkowych motywów z internetu możemy zostać poproszeni o zainstalowanie dodatkowej aplikacji z App Store, jeśli tarcza takowej wymaga.

Apple w aktualizacji watchOS 7 pomyślał o rowerzystach i tancerzach

watchOS 7 w połączeniu z aplikacją Mapy umożliwia korzystanie ze wskazówek dla rowerzystów. Nowa funkcja obejmuje pokazywanie m.in. czasu, dystansu, nachylenia, a nawet liczby schodów (jeśli istnieje taka konieczność). Ponadto użytkownik może skorzystać ze wskazówek nawigacyjnych.

Obraz

Apple w watchOS 7 zaimplementował także kilka nowych trybów sportowych, w tym bazujący na tańcu. Firma chwali się, że zegarek dzięki czujnikom oraz odpowiednim algorytmom potrafi wykryć, czy tańczymy rękami, nogami czy całym ciałem.

watchOS 7 nadgonił konkurencję - umożliwia śledzenie snu

Apple informuje, że w watchOS 7 wprowadził wykrywanie i śledzenie snu. Firma chwali się, że uwzględnia nawet mikroruchy wynikające z odruchu oddychania. Są wykrywanych przez żyroskop oraz akcelerometr, co pozwala na bardzo dokładne monitorowanie wypoczynku. Rzetelność algorytmów ma gwarantować uczenie maszynowe.

Obraz

Poza tym udostępnił użytkownikom narzędzia, dzięki którym mogą poprawić jakość nocnego wypoczynku - od wizualizacji przebiegu snu (włącznie z wybudzeniami) po tygodniowe statystyki. Co więcej, asystent snu umożliwia zaplanowanie wieczornej rutyny (ustawienie odpowiedniego oświetlenia pokoju, włączenie relaksującej ścieżki dźwiękowej).

Ponadto Apple Watch automatycznie przełącza się na tryb nocny i wycisza powiadomienia, żeby z rana obudzić użytkownika delikatnymi dźwiękami i wibracjami.

watchOS 7 ponadto otrzymał funkcję Hearing, która nasłuchuje dźwięki otoczenia i mierzy, jak głośno i jak długo słuchamy muzyki na słuchawkach. Jeśli przekroczymy "zdrową" dawkę dźwięku, to otrzymujemy powiadomienie. Ponadto system może automatycznie ściszyć muzykę jeśli uzna, że przesadziliśmy.

Apple Watche mogą... asystować przy myciu rąk

Obraz

Nowa aktualizacja watchOS 7 może asystować przy korzystaniu z umywalki. System automatycznie wykrywa mycie rąk (na podstawie ruchów i dźwięków) i uruchamia odliczanie 20 sekund. Kiedy czas się skończy, użytkownik zostanie o tym powiadomiony. Ponadto zegarek może przypomnieć o skorzystaniu z umywalki po wejściu do domu.

watchOS 7 otrzymał więc akcent koronawirusowy - nietrudno się domyślić, że asystent mycia rąk został przemyślany w walce z pandemią.

Obraz

Warto wspomnieć, że sama aplikacja została przeprojektowana i zmieniła nazwę - z Aktywność na Fitness. Niby drobiazg, ale dla niektórych liczą się szczegóły.

watchOS 7 - kiedy będzie można go zainstalować?

watchOS 7 będzie dostępny na następujące urządzenia:

  • Apple Watch 5,
  • Apple Watch 4,
  • Apple Watch 3.

Wersja deweloperska systemu startuje 22 czerwca 2020 roku, natomiast finalna zostanie udostępniona jesienią.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)