Apple pracuje nad swoimi goglami wirtualnej rzeczywistości? Wcale mnie to nie dziwi

Apple pracuje nad swoimi goglami wirtualnej rzeczywistości? Wcale mnie to nie dziwi

gogle VR
gogle VR
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
31.01.2016 14:13, aktualizacja: 31.01.2016 16:51

W ostatnich miesiącach jednymi z najciekawszych gadżetów były te związane z wirtualną rzeczywistością. Apple zdał sobie z tego sprawę i pracuje ponoć nad swoimi goglami tego typu.

Jeśli sądziliście, że wirtualna rzeczywistość to tylko moda, która się nie przyjmie to muszę Was rozczarować. Największe firmy produkujące smartfony regularnie pokazują, że zależy im na tym segmencie rynku. Micorsoft ma HoloLens, Samsunga stawia na Gear VR, a Google ostatnio pochwalił się ogromną popularnością Cardborda. Nie można zapominać też o HTC, które współpracuje z Valve. Nawet mniejsi producenci jak GoClever wiedzą, że takie gadżety mogą być przyszłością. Każda z firm podchodzi do tego tematu nieco inaczej, ale niedługo mogą mieć bardzo mocnego konkurenta - Apple'a.

Jak informuje CNBC, gigant z Cupertino zebrał zespół ekspertów od rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Wśród nich można znaleźć m.in. byłych pracowników takich firm jak Microsoft, Virginia Tech czy też Lytro. Poza tym Amerykanie pod swoje skrzydła ściągnęli też start-up Flyby Media zajmujący się rzeczywistością wirtualną (firma ta współpracowała z Google'em przy projekcie Tango).

Według tego samego źródła Apple pracuje nad prototypami takich gogli. Mogą one wyglądać podobnie do poniższych szkiców, które pochodzą z wniosku patentowego złożonego w 2008 roku.

Wniosek patentowy Apple'a
Wniosek patentowy Apple'a© patft.uspto.gov via phonearena.com

Warto zaznaczyć, że tuż po ogłoszeniu ostatnich wyników finansowych Tim Cook powiedział analitykom że "wirtualna rzeczywistość jest naprawdę fajna i ma ciekawe aplikacje". Oczywiście nie była to żadna deklaracja, ale można śmiało założyć, że te przecieki nie są wyssane z palca.

Przy omawianiu wyników finansowych Apple'a za poprzedni rok napisałem, że w celu utrzymania świetnych rezultatów Amerykanie będą musieli pokazywać nowe produkty. Same iPhone'y to już za mało i ten rok może być pierwszym, kiedy sprzeda się ich mniej niż w poprzednich 12 miesiącach. Gogle wirtualnej rzeczywistości wydają się obecnie jednym z najrozsądniejszych gadżetów jaki może zostać pokazany przez firmę z Cupertino. Dlatego mnie te informacje wcale nie dziwią, ja po prostu czekam aż takie gogle trafią na rynek.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)