Apple wstrzymuje sprzedaż iPhone'ów w Rosji. Na tym nie koniec

Apple wstrzymuje sprzedaż iPhone'ów w Rosji. Na tym nie koniec
Miron Nurski

02.03.2022 00:24, aktual.: 02.03.2022 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obywatele Rosji w najbliższym czasie nie kupią nowego iPhone'a, nie skorzystają z części usług i nie pobiorą propagandowych aplikacji.

Wszystkie produkty w rosyjskim Apple Storze oznaczone są aktualnie jako niedostępne. W medialnym oświadczeniu firma potwierdziła, że jest to "odpowiedź na inwazję" na Ukrainę.

Apple poinformował ponadto, że działanie usługi płatniczej Apple Pay w Rosji zostało ograniczone, a z App Store'a (poza Rosją) zniknęły propagandowe aplikacje RT News oraz Sputnik News. Ponadto - wzorem Google'a - firma zdecydowała się na wyłączenie funkcji monitorowania natężenia ruchu na terenie Ukrainy, by utrudnić Rosjanom planowanie ataków.

We wspomnianym oświadczeniu gigant dodał, że "wspiera wysiłki humanitarne, udzielając pomocy w rozwijającym się kryzysie uchodźczym" oraz "stoi po stronie wszystkich ludzi, którzy cierpią w wyniku przemocy".

Producent iPhone'ów nie ukrywa, że wstrzymanie sprzedaży ma związek z rosyjską inwazją, ale nie precyzuje, czy zdecydowały względy ideologiczne, czy ekonomiczne. Pikujący kurs rubla i tak nie sprzyja przecież prowadzeniu interesów, a planowanie odłączenie Rosji od systemu SWIFT samo w sobie ograniczyłoby działanie usług płatniczych takich jak Apple Pay.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)