Apple wydaje aktualizację iOS 14.4. Naprawia trzy krytyczne luki bezpieczeństwa

Apple wydaje aktualizację iOS 14.4. Naprawia trzy krytyczne luki bezpieczeństwa27.01.2021 06:23
Apple wydaje aktualizację iOS 14.4. Naprawia trzy krytyczne luki bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © fot. pexels
Klaudia Stawska-Magdziak

Właśnie wyszła najnowsza aktualizacja systemu iOS 14.4, a Apple zachęca, by jak najszybciej ją zainstalować. Nowa poprawka ma łatać luki bezpieczeństwa, które mogły być "aktywnie wykorzystywane" przez hakerów.

Apple poinformował na swojej stronie o wydaniu aktualizacji zabezpieczeń dla iOS i iPadOS. Aktualizacja 14.4 ma naprawiać trzy błędy w zabezpieczeniach, które "mogły być aktywnie wykorzystywane" przez cyberprzestępców.

Szczegółów dotyczących luk jest niewiele - nie wiadomo kto mógł je wykorzystywać oraz którzy użytkownicy faktycznie padli ofiarą cyberataku. Apple nie potwierdził również, czy problem dotyczy wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów, czy tylko niewielkiej grupy. Rzecznik firmy potwierdził, że zgłoszenia o błędzie dokonała anonimowa osoba.

Wiadomo natomiast, że dwa błędy zostały znalezione w WebKit, czyli silniku obsługującym przeglądarkę Safari. Ostatnia luka została znaleziona w rdzeniu systemu operacyjnego. Nierzadko zdarza się, że atakujący w pierwszej kolejności atakują luki w przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do podstawowego systemu operacyjnego.

Apple to firma, która szczyci się swoim wizerunkiem w zakresie bezpieczeństwa i rzadko przyznaje, że jej klienci mogą być aktywnie atakowani przez hakerów. Tym bardziej możemy podejrzewać, że tym razem problem był poważny i warto, jak najszybciej zaktualizować swoje urządzenia. Firma potwierdziła również, że więcej szczegółów na temat błędów zostaną podane "wkrótce".

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)