Apple wydaje aktualizację iOS 14.4. Naprawia trzy krytyczne luki bezpieczeństwa

Apple wydaje aktualizację iOS 14.4. Naprawia trzy krytyczne luki bezpieczeństwa

Apple wydaje aktualizację iOS 14.4. Naprawia trzy krytyczne luki bezpieczeństwa
Źródło zdjęć: © fot. pexels
Klaudia Stawska-Magdziak
27.01.2021 06:23, aktualizacja: 27.01.2021 14:52

Właśnie wyszła najnowsza aktualizacja systemu iOS 14.4, a Apple zachęca, by jak najszybciej ją zainstalować. Nowa poprawka ma łatać luki bezpieczeństwa, które mogły być "aktywnie wykorzystywane" przez hakerów.

Apple poinformował na swojej stronie o wydaniu aktualizacji zabezpieczeń dla iOS i iPadOS. Aktualizacja 14.4 ma naprawiać trzy błędy w zabezpieczeniach, które "mogły być aktywnie wykorzystywane" przez cyberprzestępców.

Szczegółów dotyczących luk jest niewiele - nie wiadomo kto mógł je wykorzystywać oraz którzy użytkownicy faktycznie padli ofiarą cyberataku. Apple nie potwierdził również, czy problem dotyczy wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów, czy tylko niewielkiej grupy. Rzecznik firmy potwierdził, że zgłoszenia o błędzie dokonała anonimowa osoba.

Wiadomo natomiast, że dwa błędy zostały znalezione w WebKit, czyli silniku obsługującym przeglądarkę Safari. Ostatnia luka została znaleziona w rdzeniu systemu operacyjnego. Nierzadko zdarza się, że atakujący w pierwszej kolejności atakują luki w przeglądarkach, aby uzyskać dostęp do podstawowego systemu operacyjnego.

Apple to firma, która szczyci się swoim wizerunkiem w zakresie bezpieczeństwa i rzadko przyznaje, że jej klienci mogą być aktywnie atakowani przez hakerów. Tym bardziej możemy podejrzewać, że tym razem problem był poważny i warto, jak najszybciej zaktualizować swoje urządzenia. Firma potwierdziła również, że więcej szczegółów na temat błędów zostaną podane "wkrótce".

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)