Apple wyjaśnia kwestię śledzenia iPhone'ów

Apple wyjaśnia kwestię śledzenia iPhone'ów
Krystian Bezdzietny

27.04.2011 16:46, aktual.: 27.04.2011 18:46

Po kilku dniach od ujawnienia faktu, że urządzenia działające pod kontrolą Apple iOS są śledzone, gigant z Cupertino w końcu zabrał głos w tej sprawie. Na jednej z podstron Apple.com pojawił się artykuł z pytaniami i odpowiedziami dotyczącymi afery lokalizacyjnej.

Nie ma potrzeby przytaczać całego tekstu (można go przeczytać na tej stronie). Warto jednak zwrócić uwagę na pierwsze pytanie: "Dlaczego Apple śledzi położenie mojego iPhone'a?". Odpowiedź na nie jest następująca: "Apple nie śledzi lokalizacji twojego iPhone'a. Apple nigdy niczego podobnego nie robił, ani nie ma tego w planach". Zdaniem Apple'a zapisywanie "lokalizacji" iPhone'a jest aktywne po to, aby urządzenie mogło się szybciej lokalizować podczas używania GPS-u.

Według zapewnień giganta lada moment pojawi się aktualizacja oprogramowania iOS, która:

  • zmniejszy liczbę zapisanych stacji BTS oraz punktów WiFi w stosownym pliku iPhone'a;
  • nie będzie zachowywać kopii tych danych;
  • usunie całkowicie wszystkie dane, jeśli usługi lokalizacji będą nieaktywne.

Chyba żadna wersja oprogramowania iPhone'a nie miała tyle poprawek co iOS 4.3. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na udostępnienie iOS 4.3.3, po czym pewnie znowu pojawią się problemy z odblokowaniem oprogramowania. Polecam lekturę całości notki prasowej Apple'a w sprawie afery lokalizacyjnej.

Źródło: iSpazio

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)