Apple wykupuje części w obawie przed tabletem Amazon?

Spór między Apple, a Amazon trwa
Spór między Apple, a Amazon trwa
Kamil Homziak

01.07.2011 15:00, aktual.: 01.07.2011 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po sukcesie Kindle'a pojawiły się plotki, jakoby Amazon pracował nad własnym tabletem. Czy plany te pokrzyżuje Apple?

Takie doniesienia płyną od tajwańskich firm dostarczających części dla Apple'a i Amazona. Według ich przedstawicieli Apple znacząco zwiększył zamówienia, co może spowodować opóźnienia w produkcji części dla Amazona, a w konsekwencji słabą dostępność nowego tabletu firmy.

O samym tablecie wiadomo na razie niewiele. Mowa zresztą o dwóch urządzeniach, nazwanych roboczo Coyote i Hollywood. Ten drugi ma mieć 10-calowy ekran oraz system Google Android. Procesor ma być szybszy niż ten używany w Kindle'u z kolorowym ekranem, którego premiera zapowiadana jest na koniec roku. Cena będzie wynosiła około 400 dolarów.

Amazon chce zacząć produkcję tabletów we wrześniu. Mówi się o sprzedaży 1,5-2 mln sztuk do końca roku i premierze w okolicach Święta Dziękczynienia (czwarty czwartek listopada). Możliwe też, że tajwańscy producenci zwyczajnie nie są zainteresowani produkcją podzespołów dla Amazona i informacje o zwiększonych zamówieniach ze strony Apple'a są wyssane z palca. Nawet jeśli takie informacje okazałyby się prawdziwe, Amazon z pewnością sobie poradzi. Konsumenci powinni trzymać kciuki - w końcu im większa konkurencja, tym lepiej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)