Apple zablokuje sprzedaż wszystkich Galaxy w UE?

Kto wygra w tej wojnie? | pwnmyi
Kto wygra w tej wojnie? | pwnmyi
Kamil Homziak

19.08.2011 08:28, aktual.: 19.08.2011 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojny podjazdowej między Apple'em a Samsungiem ciąg dalszy. Amerykański koncern wytacza cięższe działa i stara się o blokadę nie jednego modelu, ale całej rodziny smartfonów i tabletów Galaxy na terenie Unii Europejskiej. Co z tego wyjdzie?

Tym razem Apple złożył pozew do sądu rejonowego w Hadze. Śpiewka jak zwykle jest ta sama - kradzież własności intelektualnej i korzystanie z zastrzeżonych patentów. Nowością jest to, że firma domaga się, aby w przypadku nałożenia blokady przez sąd dystrybutorzy i sprzedawcy produktów Samsunga w ciągu 14 dni odesłali towar do jego magazynów na koszt koreańskiej firmy! To pewnie tak na wszelki wypadek, aby upewnić się, że nie znajdzie się żaden kupiec na modele z serii Galaxy...

Czy to nie za wiele? Walka Apple'a z HTC ma mniejszy wymiar i ewidentnie ostatnio skupiła się na Koreańczykach. Ci ponownie zapowiadają bitwę o swoje, zresztą w związku z ostatnimi wydarzeniami powinni być w tym wprawieni. A może wszyscy producenci słuchawek z Androidem powinni połączyć siły i wykupić koncern z jabłuszkiem? To chyba jednak niemożliwe. A szkoda, bo na świecie byłoby mniej kłótni, przynajmniej w branży technologicznej :)

Źródło: CNET

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)