Apple: "Zadrapania na iPhonie 5 są normalne"

Zadrapania na iPhonie 5
Zadrapania na iPhonie 5
Miron Nurski

26.09.2012 13:00, aktual.: 26.09.2012 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu pisaliśmy o wadach fabrycznych nowego iPhone’a 5. Krótko po premierze okazało się, że znaczna część jego egzemplarzy została wyjęta z pudełka już porysowana. Jakie jest stanowisko Apple’a w tej sprawie?

Kilka dni temu pisaliśmy o wadach fabrycznych nowego iPhone’a 5. Krótko po premierze okazało się, że znaczna część jego egzemplarzy została wyjęta z pudełka już porysowana. Jakie jest stanowisko Apple’a w tej sprawie?

[solr id="komorkomania-pl-121461" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5458,co-kryje-sie-pod-obudowa-iphonea-5" _mphoto="disaxjsilvlotmrx-121461--5c1fd0c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2704[/block]

Jeden z czytelników serwisu 9to5Mac, którego zaczęły irytować liczne zarysowania na jego nowym iPhonie 5, postanowił napisać w tej sprawie e-mail do Phila Schillera - wiceprezesa marketingu Apple'a. Zapytał w nim, czy firma jest świadoma problemu i czy planuje jakoś go rozwiązać. Oto odpowiedź, którą uzyskał:

Na wszystkich aluminiowych produktach mogą występować zadrapania lub ukruszenia, które eksponują ich naturalny srebrny kolor. To jest normalne.

Mail został zweryfikowany przez redaktorów serwisu 9to5Mac, więc możemy być pewni, że wytłumaczenie faktycznie pochodzi od wysoko postawionego pracownika giganta z Cupertino.

E-mail od Phila Schillera (fot. 9to5mac.com)
E-mail od Phila Schillera (fot. 9to5mac.com)

Sprawa ta przypomina mi sytuację sprzed dwóch lat, kiedy to iPhone'a 4 trapiły problemy z zasięgiem. Wówczas jeden z niezadowolonych użytkowników napisał do samego Steve'a Jobsa, który kazał mu po prostu trzymać telefon w inny sposób.

Wtedy ta lakoniczna odpowiedź nie wystarczyła i sprawa nie obeszła się bez echa. Ostatecznie Apple zwołał specjalną konferencję, podczas której starał się udowodnić, że wszystkie smartfony mają problemy z zasięgiem, jeśli źle się je trzyma. Nie pozostawiono jednak właścicieli iPhone'a 4 na lodzie i postanowiono rozdać im za darmo specjalne bumpery, które chroniły urządzenia przed nieprawidłowym uchwytem.

[solr id="komorkomania-pl-121455" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5464,iphone-5-sprzedaje-sie-gorzej-niz-oczekiwano" _mphoto="iphone-5-1-120751-270x14-e3342b6.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2705[/block]

Jestem ciekaw, czy i w tym przypadku firma Tima Cooka podejmie jakieś działania mające na celu zminimalizowanie szkód. Może udowodnienie, że wszystkie telefony się rysują, plus gratisowe pokrowce albo darmowe odmalowywanie iPhone'ów byłoby rozwiązaniem?

Źródło: 9to5Mac

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)