Apple zaprezentuje oba nowe iPhone'y jednocześnie?

Apple zaprezentuje oba nowe iPhone'y jednocześnie?

Apple Logo
Apple Logo
Krzysztof Sylwerski
15.08.2013 10:00, aktualizacja: 15.08.2013 12:00

Nowe generacje urządzeń firmy z Cupertino są jednymi z najchętniej omawianych i najbardziej oczekiwanych premier. Do tej pory przecieki z obozu Apple skupiały się na tańszej wersji iPhone’a, która ma być wyposażona w kolorowe obudowy wykonane z plastiku. Ostatnie doniesienia rzucają nieco więcej światła na droższy wariant telefonu z logiem nadgryzionego jabłka.

Redaktorzy francuskiego serwisu NoWhereElse dotarli do zdjęć części chroniącej oczko aparatu. Charakteryzuje się on zmienionym otworem na dodatkowy mikrofon i podłużnym wycięciem. Oznacza to więc, że gigant z Cupertino zastosuje nie jedną (jak do tej pory), ale dwie diody LED, które będzie można używać do doświetlenia zdjęć. Już wcześniej pisaliśmy o takim rozwiązaniu, więc dzisiejsze fotografie wydają się potwierdzeniem obecności nowej lampy błyskowej.

[solr id="komorkomania-pl-177289" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3313,czy-nowy-iphone-przerosnie-notea-ii-a-ipad-zwiekszy-przekatna-do-13" _mphoto="z98psbn-177289-252x168-5e40f929f.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4246[/block]

Jednocześnie można wysnuć wniosek, że ogólny design urządzenia pozostanie niezmieniony. Informator, który jak zwykle pragnie pozostać anonimowy utrzymuje, że wymiary kolejnego iPhone'a pozostaną takie jak w przypadku poprzedniej generacji. Twierdzi jednak, że smartfon przybierze na wadze przez zwiększenie pojemności wbudowanej baterii. Niestety, nie wiadomo ani ile gramów więcej będą musieli nosić w kieszeni przyszli nabywcy, ani ile miliamperogodzin przybędzie akumulatorowi zamontowanemu w obecnej edycji „piątki”. Cieszyć może fakt, że gigant myśli o wydłużeniu czasu pracy na jednym ładowaniu.

Część iPhone'a 5S (góra) i iPhone'a 5 (dół) | (fot. nowhereelse.fr)
Część iPhone'a 5S (góra) i iPhone'a 5 (dół) | (fot. nowhereelse.fr)

Słuchawka ma być także bardziej wydajna przez zastosowanie nowego procesora o nazwie A7, który ma charakteryzować się zastosowaniem m.in. nowego układy GPU (być może PowerVR serii 600) oraz lepszymi rdzeniami (Cortex-A15?).  Powiew świeżości ma zapewnić wprowadzenie trzeciej wersji kolorystycznej (obok czarnej jak i biało-srebrnej opcji), czyli złotego wykończenia słuchawki. Do tego nadal aktualne są przypuszczenia o umieszczeniu czytnika linii papilarnych w przycisku Home (mimo nietrafionych pogłosek o takim rozwiązaniu w zaprezentowanym niecały tydzień temu LG G2).

[solr id="komorkomania-pl-178214" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3285,iphone-5-wkrotce-zostanie-wycofany-ze-sprzedazy-tak-sadze" _mphoto="apple-iphone-5-178214-25-914f064.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4247[/block]

I chyba najważniejsze – wcześniej wszystkie źródła (łącznie z nami) jednym głosem za datę premiery nowych telefonów obwieściły 10 września. Jak się okazuje konferencja Apple ma się odbyć aż 6 tygodni później! Nowy termin został ustalony na 25 października i wtedy zobaczymy zarówno iPhone’a 5S oraz „budżetowy” model 5C. Prezentowanie obu modeli jednocześnie może się także zbiec z premierą iPada 5-tej generacji oraz następcy iPada mini. Bardzo prawdopodobnym dodatkiem do portfolio jest oczekiwany inteligentny zegarek iWatch, o którego wprowadzeniu plotkuje się od dawna.

Czy Tim Cook jeszcze czymś zaskoczy? Jeśli tak to szykuje się konferencja naszpikowana nowościami. Zostaje nam cierpliwie czekać i wypatrywać kolejnych przecieków.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)