Apprzegląd #11 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #11 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
02.02.2015 19:21
Apprzegląd #11 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikację które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store:

Splashtop 2 - profesjonalny program, który zapewnia łatwy dostęp do zasobów komputera z iPhone’a. Nie trzeba bawić się we wpisywanie adresów IP w przeglądarce lub inne tego typu historie. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie oraz klient serwerowy na komputer. Po zainstalowaniu programu oraz założeniu konta w usłudze z poziomu telefonu z logo nadgryzionego jabłka można przeglądać różne materiały.

Kingdom Rush Frontiers HD - naszym zadaniem jest zbudowanie obrony zdolnej wytrzymać atak przeciwnika. Na wyznaczonych miejscach stawiamy wieże lub budynki obronę z których do walki wychodzi wojsko. Po wyznaczonej ścieżce suną kolejne fale atakujących przeciwników, których należy zatrzymać. Nie tylko samym budowaniem jednak gracz żyje. Co jakiś czas korzystamy z power-upów, przyzywając posiłki lub używając magii ofensywnej. Do naszej dyspozycji oddano również bohaterów, których umiejętności obronne rosną z każdą kolejną walką.

Cloud Knights - bardzo fajna gra zręcznościowa o rycerzu który dzierży miecz większy niźli on sam. Jak na pierwszorzędnego rębajłę przystało, musimy wywija różnego rodzaju orężem w celu eksterminacji przeciwników. Główna kampania składa się z ponad 60 plansz do pokonania. Co ciekawe, gra oferuje także tryb kooperacji dla dwóch graczy. W chwili obecnej do pobrania za darmo w chwilowej promocji.

Google Play:

SpongeBob: Sponge on the Run - endless runnery cały czas nie tracą na popularności. Tym razem w znaną wszystkim mechanikę Temple Run postanowiono wsadzić SpongeBoba, bohatera popularnej kreskówki. Twórcom udało się zachować znany z bajek humor dzięki czemu gra nie nudzi się tak szybko jak inne produkcje tego typu.

PRO UAZ 4x4 Offroad Simulator - sklep Google’a pełen jest dziwnych gier. Jedną z nich jest symulator radzieckiego samochodu terenowego UAZ 469. Kiedyś używany przez siły Układu Warszawskiego, dzisiaj przez zakręconych na punkcie Offroadu mieszkańców Rosji. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki (tory przeszkód, jazda na orientacje, wyścigi) w różnych warunkach pogodowych. Grafika niestety nie powala na kolana. W chwili obecnej gra dostępna w promocji.

Adventure Time Game Wizard - wydana nakładem Cartoon Network aplikacja pozwalająca tworzyć najmłodszym własne gry. Dzięki sekretnemu językowi znaków zastosowanemu w grze, gracz może tworzyć pułapki, łupy, portale, wrogów oraz wiele innych elementów planszy. Co ciekawe, niektóre elementy można narysować na kartce papieru a następnie zeskanować je do świata gry. Bardzo fajna i kreatywna aplikacja.

Windows Phone Store:

Medieval Apocalypse - stworzony przez węgierskiego programistę hack and slash rozszedł się już w ponad milionowym nakładzie. Grę oparto o silnik Unity 3D, dzięki któremu lokacje jak również same postacie prezentują się bardzo przyzwoicie. Dynamiczne oświetlenie pozwoliło wydobyć nieco mroczny klimat, pozwalając zanurzyć się w świecie gry bez reszty. W grze znajdziecie reklamy oraz mikrotranskacje, ale jest to stosunkowo mała niedogodność za tak dobrą produkcję na WP.

Freaking Sign - bardzo ciekawa i zarazem najbardziej wkurzająca aplikacja w sklepie WP. Zadaniem gracza jest rozwiązanie dwóch zadań matematycznych, a następnie określenie czy ich wyniki są równe, mniejsze lub większe od siebie. Dodatkowym utrudnieniem jest upływający czas, który wymusza na użytkowniku szybkie podejmowanie decyzji.

Grimbo - ręcznie rysowana grafika to najmocniejsza strona tej nietuzinkowej platformówki. Gracz wciela się w postać tytułowego Grimbo, który przemierza fantastyczne krainy spotykając na swojej drodze przyjaciół oraz wrogów. Gra jest bardzo rozbudowana i wystarczy na kilka godzin solidnej zabawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)