Apprzegląd #12 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #12 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #12 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal
03.02.2015 19:11, aktualizacja: 03.02.2015 20:11

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikację które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store:

Build It! Miami Beach Resort - cofamy się w czasie do 1920 roku. Naszym zadaniem jest stworzenie dobrze prosperującego kurortu w Miami. Stawiamy nowe budynki oraz przyciągamy turystów atrakcjami w celu osiągnięcia jak największego zysku. Co ciekawe, do niektórych budowli (siec Fast-foodów) mamy dostęp dopiero w późniejszych latach. Trzeba zatem wykazać się sprytem podczas planowania rozmieszczania poszczególnych budynków. Gra dostępna za darmo w chwilowej promocji.

A Mechanical Story - bardzo wymagająca gra logiczna dla miłośników zagadek. Umieszczanie zębatek w odpowiednich miejscach oraz w odpowiedniej kolejności wymaga sporej wyobraźni. Gra oferuje ponad 48 plansz podzielonych na 4 duże etapy. Każdy z etapów różni się wyglądem oraz dodatkowymi elementami ulepszającymi rozgrywkę.

Magnifico - bardzo przyjemna gra strategiczna z łatwymi do nauki zasadami. Twórcy zaproponowali graczom alternatywną wizję na 16 wiek w której ogromną rolę w podbijaniu ówczesnego świata mają wynalazki Leonarda da Vinci. Do dyspozycji tabletowych strategów oddano sporo struktur militarnych oraz finansowych. Gra jest dostępna do pobrania za darmo w chwilowej promocji.

Google Play:

Block Clans - ciekawe połączenie shootera z grafiką w stylu Minecrafta. Victor Moneski – rosyjski zabójca w którego wciela się gracz, musi oczyści miasto z gangsterów zatruwających życie mieszkańcom. Duży otwarty świat, kilka broni do wyboru oraz spora liczba przeciwników zapewnią godziny dobrej zabawy. Uwaga jednak, część graczy narzeka na częste zawieszanie się gry w trakcie zabawy.

PPSSPP emulator - jak sama nazwa wskazuje, jest to emulator konsolki PSP na Androida. Program pozwala uruchamiać gry z konsolki Sony zapisane w formacie ISO Lubczo. Aplikacja pozwala ustawić własne sterowanie, skaluje obraz do rozdzielczości HD jak również zezwala na obsługę zewnętrznych kontrolerów. Oczywiście nie każdą grę z PSP da się emulować, ale takie tytuły jak: Tekken 6, Dragon Ball Z, Little Big Planet, Burnout Legends powinny uruchomić się bez problemów.

Epic War TD 2 - cześć pierwszą tej gry pobrano ponad 8 milionów razy. Sequel tego popularnego Tower defense’a oferuje znacznie więcej. Do dyspozycji graczy oddano 9 wież o duże mocy, 44 rodzaje wrogów do zabicia po raz ponad 50 misji w których sprawdzonych zostanie intelekt gracza. W chwili obecnej gra dostępna w promocyjnej cenie.

Windows Phone:

Drop Hunt - przyjemna i kolorowa gra logiczna oparta o schemat przesuwania obiektów. Zadaniem gracza jest pozbieranie wylanej przez Doktorka tajemniczej mikstury. Główna kampania składa się z 80 plansz, których poziom trudności rośnie wraz z kolejnymi poziomami. Co ciekawe, gra oferuje kilka sposób sterowania.

The Tribez - akcję gry osadzono w epoce kamienia łupanego. Niewielki archipelag zamieszkały jest przez sympatyczne plemię, które ma problemy z tajemniczym portalem pogrzebanym w ziemi. Zadaniem gracza jest pomoc mieszkańcom archipelagu w rozwoju technologicznym, który doprowadzi do rozwiązania tajemnicy. Uwaga, nasze działania są ograniczane na różne sposoby, zatem chęć skorzystania z systemu mikropłatności jest duża.

Flower House - w tej grze gracz wciela się w pracownika kwiaciarni, którego zadaniem jest sprzedaż kwiatów. Zabawę rozpoczynamy od standardowych bukietów. W późniejszych etapach możemy krzyżować ze sobą różne odmiany. Flower House może pochwalić się bardzo ładną i kolorową grafika. Mój blogerski nos podpowiada mi, że aplikacja zrobi spore wrażenie płci pięknej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)