Apprzegląd #14 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #14 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #14 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal
06.02.2015 18:51, aktualizacja: 06.02.2015 19:51

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikację które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store:

TNT Master - jak sama nazwa wskazuje, wcielamy się w mistrza materiałów wybuchowych, za pomocą których musimy wysadzać różnego rodzaju konstrukcje. Naturalnie liczba dostępnego trotylu jest ograniczona. Mając na uwadze to ograniczenie oraz dostępne inne środki wybuchowe musimy wybierać odpowiednie miejsca do detonacji.

RPG Seven Sacred Beasts - ten tytuł łączy w sobie elementy jRPG-a oraz gry akcji. Podstawową jednostką walki są tutaj przywoływane przez gracza bestie. Każda z nich wyposażona jest w inne moce oraz poziom doświadczenia który rośnie wraz z odbytymi walkami. Na uwagę zasługuje utrzymana w pixelarcie grafika. W chwili obecnej aplikacja w promocji z okazji premiery.

Geometry Dash - pomimo tego, że gra ta pojawiła się blisko 2 lata temu w App Store, nadal cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Gameplay wymaga od gracza stukania palcem w ekran telefonu w rytm muzyki, która powiązana jest pojawiającymi się na planszy platformami. Uwaga, gra potrafi być frustrująca.

Google Play:

Blaze and the Monster Machines - stworzona nakładem Nickelodeon gra wyścigowa dla najmłodszych. Twórcy postarali się o proste zasady sterowania oraz odpowiednią oprawę audio. W grze znajdziemy niemal wszystkie postacie z popularnej bajki o takim samym tytule. Bardzo przyjemna pozycja w przyzwoitej oprawie graficznej. Jedynym minusem jest dość wysoka cena.

8-Bit RPG Creator - masz ochotę stworzyć własną grę RPG rodem z 8-bitowych platform? Ten kreator pozwoli ci stworzyć nie tylko mapki (gotowe zestawy tilesetów), ale również postacie oraz przedmioty niezbędne dla prostej fabuły. Oczywiście nie jest to profesjonalne narzędzie do projektowania gier, ale jako rozrywkowy program spisuje się idealnie. Aplikacja teraz dostępna za darmo.

Texas Holdem Live Poker 2 - tej gry zdecydowanie nie polecam najmłodszym użytkownikom, chociaż kolorowa oprawa graficzna przyciąga wzrok tak samo jak pozycja Nickelodeon. Jeżeli macie ochotę na sieciową partyjkę Pokera w odmianie Texas Holdem, to dobrze trafiliście. Co ciekawe Live Poker 2 oferuje darmowe żetony na starcie, pozwalające wziąć udział w podstawowych turniejach.

Windows Phone Store:

Sonic CD - kultowa i wciągająca gra platformowa z humanoidalnym jeżem w roli głównej. Główny bohater z ponaddźwiękową prędkością przemierza kolejne plansze w poszukiwaniu złotych pierścieni oraz eliminowaniu przeciwników. Tak dobrze skrojonych gier platformowych niema na rynku zbyt dużo, dlatego też pomimo upływu lat oraz starzejącej się grafiki, gry z Sonikiem nadal cieszą się wielką popularnością.

Premium Pool Pro - jeden z ciekawszych symulatorów bilardu w mobilnym sklepie Microsoftu. Gracz ma do dyspozycji kilka ciekawych trybów rozgrywki (zarówno single jak i multi), całość okraszono bardzo ładną oprawą graficzną. Rozgrywka toczy się na pokrytym suknem stole – można edytować wygląd. Zadaniem gracza jest uderzanie bil za pomocą kija. W zależności od wybranego trybu gry zmieniają się zasady, liczba używanych bil oraz ich oznaczenia.

Ekstraklasa.net LIVE! - mobilna aplikacja dla serwisu Ekstraklasa.net. Program oferuje nie tylko relacje na żywo, ale również świeżą porcję newsów, fotogalerii oraz dostęp do aktualnych tabel i terminarzy, które są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Aplikacja pozwala w bardzo wygodny sposób dotrzeć do unikalnych treści wytwarzanych przez redakcję wspomnianego serwisu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)