Apprzegląd #15 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #15 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #15 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal
09.02.2015 18:20, aktualizacja: 09.02.2015 19:20

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikację które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store:

Farm Frenzy: Viking Heroes HD - przeznaczona na tablety Apple’a gra ekonomiczna w której podstawowym zadaniem gracza jest rozwijanie farmy należącej do Wikingów. Hodujemy zwierzęta, wytwarzamy różne produkty walcząc z czasem na 172 absorbujących levelach. W chwili obecnej aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo. W App Store jest również wersja dedykowana iPhonom.

Talisman - planszówka ta znana jest w naszym kraju pod tytułem Magia i Miecz, na której wychowało się sporo dzisiejszych trzydziestolatków. Mobilna adaptacja tej gry przeznaczona jest do samotnej zabawy lub w lokalnym trybie Multi w którym przekazujemy urządzenie kolejnej osobie. Rzucając kośćmi, gracz zagłębia się w opowieść, przemieszczając się na planszy pomiędzy krainami Zewnętrzną, Środkową i Wewnętrzną. W promocji za jednego dolara.

Shark Eaters - bardzo ciekawa gra zręcznościowa w której sterujemy delfinem. Gra może pochwalić się przyjemną oprawą graficzną oraz intuicyjnym sterowaniem. Zadaniem gracza jest walka z rekinami oraz innymi wodnymi przeciwnikami. Przed każdym pojedynkiem należy zapolować na mniejsze rybki, aby zebrać energię oraz dodatkowe bonusy niezbędne do pokonania największych drapieżników.

Google Play:

Soul Seeker - ta gra łączy w sobie element gry MMO oraz klasycznego RPG’a. Osadzona w krainie fantasy fabuła dała szerokie pole do popisu grafikom, którzy stworzyli bardzo ciekawy zestaw bohaterów oraz potworów. Bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym, dzięki czemu gra może pochwalić się dość dużym dynamizmem.

Doodle Jump SpongeBob - zręcznościówka oparta na mechanice gry Doodle Jump. Pod względem obsługi oraz reguł gry niewiele zmieniło się w stosunku do oryginału. Gra zyskała jednak nową oprawę graficzną wykorzystującą motywy z popularnej kreskówki z SpongeBobem w roli głównej. Skaczemy po platformach unikając pułapek starając się wykręcić jak najlepszy wynik. W chwili obecnej aplikacja dostępna po obniżonej cenie.

Trouble With Robots - nietuzinkowe połączenie karcianki oraz tower defense’a. Zadaniem gracza jest kolekcjonowanie kart oraz tworzenie decków. Każda z kart może pochwalić się innymi zdolnościami, zatem warto kolekcjonować je w taki sposób, aby się uzupełniały. Walka z przeciwnikiem odbywa się przy użyciu mechaniki Tower defense’a. Gracz przywołuje żołnierzy używając kart.

Windows Phone Store:

94 Degrees - popularna na innych platformach (ponad 10 milionów pobrań) gra logiczna trafiła do sklepu WP. Zabawa polega na odgadywaniu położenia różnych przedmiotów lub miejsc na ekranie telefonu. Czy potrafisz wskazać Nigerię na mapie świata lub odgadniesz umiejscowienie antrykotu na schemacie krowy?

Toy Defense - w innych mobilnych sklepach pojawiło się kilka części tego popularnego Tower Defense’a. W sklepie WP jednak dopiero teraz zadebiutowała pierwsza odsłona. Pomimo leciwej już nieco oprawy graficznej jest to nadal bardzo przyjemna gra strategiczna osadzona w realiach wojny plastikowych żołnierzyków.

ExZeus2 - futurystyczny shooter, który pojawił się na urządzenia z Windows 8 na pokładzie. Fabuła gry przenosi nas do 2217 roku w którym ziemia cieszy się galaktycznym pokojem. Sielanka nie trwa jednak długo. Kolejne zagrożenie pojawia się na horyzoncie. Gracz wciela się w roboty z projektu ExZeus, których zadaniem jest powstrzymanie inwazji na planetę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)