Apprzegląd #19 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #19 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal

24.02.2015 19:12, aktual.: 24.02.2015 20:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikację które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store:

The Witcher Adventure Game - w sklepie Apple’a pojawiła się pierwsza obniżka na mobilną planszówkę osadzoną w świecie fantasty wymyślonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Gra oferuje zabawę dla czterech rywalizujących ze sobą graczy, z których każdy wciela się w inną postać o unikatowych umiejętnościach. Jeżeli cena 6 dolarów skutecznie Was odstraszała od dzieła CD Projekt, to być może skusicie się na nią teraz, gdy kosztuje o 2 dolary mniej. Co ważne, aplikacja w atrakcyjny sposób odzwierciedla wersję papierową wzbogacając całość dodatkowymi animacjami.

Vintagio - bardzo ciekawa aplikacja pozwalająca zamienić nagrane iPhonem filmiki w arcydzieła kina niemego i nie tylko. Użytkownik może wybrać jeden z kilku dostępnych filtrów (Vintage, Retro, 80’s) , który odpowiednio ucharakteryzuje film. Całość można wzbogacić o charakterystyczne dla starego kina plansze tekstowe oraz muzykę pasującą klimat do prezentowanych wydarzeń. Stworzone arcydzieła można zgłosić do konkursu lub opublikować za pośrednictwem mediów społecznościowych. W chwili obecnej za darmo w chwilowej promocji.

Moto Joe - bardzo prosta gra zręcznościowa, której mechanika gry nawiązuje do Flappy Bird. Zamiast w ptaszka jednak, tutaj wcielamy się w szalonego motocyklistę, próbującego unikać porozstawianych wszędzie kolców. Zabawa ogranicza się jedynie do stukania palcem w ekran. Gra jest tak samo frustrująca i wciągająca zarazem jak dzieło Dong Nguyena. Na uwagę zasługuje pixelartowa grafika oraz fakt, że wyświetlające się w grze reklamy można usunąć kompletując odpowiednią ilość monet.

Google Play

Dictator: Revolt - perełka w naszym dzisiejszym zestawieniu. Prawdziwa gra tekstowa, która w nosie ma trójwymiarowe mapy i śliczne animacje. Wcielamy się w postać Dyktatora który z pewną pulą pieniędzy próbuje utrzymać się na swoim stołku. Odpowiadając na pytania wpływamy na zadowolenie lub antypatię różnych grup społecznych. Pomimo tego, że w znakomitej większości mamy do czynienia z tekstem, jest to bardzo wciągająca pozycja dla doświadczonych graczy.

Evoland - nietuzinkowa przygodówka, która pozwala prześledzić rozwój gier tego typu od 8-bitowych konsol, aż do poziomu współczesnych maszyn do grania. Zabawę rozpoczynamy w monochromatycznej grafice w której wszystko składa się z kilku pikseli. Zdobywając kolejne ulepszenia (poruszanie się na skos, zapis stanu gry, etc) aktualizuje się również oprawa graficzna.

Galaxy Online 3 - sieciowa gra strategiczna, której fabułę osadzono w dalekiej przyszłości. Ludzkość zdobyła niezbędną technologię do przemierzania kosmosu. Kolonizuj planety i zbuduj armadę statków kosmicznych zdolnych do pokonania innych graczy. Gra oferuje ligowe pojedynki oraz cotygodniowe turnieje. NA uwagę zasługuje również bardzo przyjemna dla oka oprawa graficzna.

Windows Phone:

Dumb Wayz To Die - wszystko zaczęło się od filmiku na YT, którego zadaniem było zwrócenie uwagi społeczeństwa na bezpieczeństwo na peronach oraz wagonach kolejowych. Później powstała gra mobilna, która wykorzystuje tych samych bohaterów, tę samą tematykę oraz dobrze znaną melodię. Zabawa polega na zaliczaniu serii następujących po sobie mini gierek w których liczy się refleks oraz zręczność. Teraz również na Windows Phone.

Grim Legends 2 - kolejna część casualowej przygodówki autorstwa polskiego studia Artifex Mundi. Tym razem gracz wciela się w postać uzdrowicielki, którą poproszono o zdjęcie klątwy z królowej. Autorzy przygotowali sporo wymagających mini-gier logicznych oraz kilkanaście rozbudowanych scen z ukrytymi przedmiotami. Aplikacja do pobrania za darmo, dalsza część przygody wymaga zakupu wewnątrz gry.

Tom's Love Letters - wprawdzie walentynki już za nami, ale nigdy nie jest za późno na manifestacje uczuć. Ta aplikacja pozwoli stworzyć ci miłosną kartkę, którą można wysłać (Facebook, e-mail, etc) do bliskiej ci osoby. W roli głównej występuje Tom i Angela, postacie znane z serii „gadających” aplikacji. Intuicyjny interfejs oraz ładna oprawa graficzna to najmocniejsze strony tego programu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)