Apprzegląd #20 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #20 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #20 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal
25.02.2015 18:41, aktualizacja: 25.02.2015 19:42

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikację które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store:

Ultimate General: Gettysburg - strategia z bardzo ładnym jak na urządzenia mobilne rzutem izometrycznym. Grę zaprojektował Nick Thomadis, autor modyfikacji do cyklu Total War co doskonale wróży tej produkcji. Jak nietrudno się domyśleć, gra pozwala ponownie przeżyć wydarzenia związane z wojną secesyjną. Rozgrywka stawia na taktykę oraz dużą dawkę realizmu opartą o zapisy historyczne. Uwaga, produkcja GameLabs nie należy do najtańszych.

Braveland - turowa strategia fantasty z domieszką elementów RPG. Starcia rozgrywane są w systemie turowym na planszach pokrytych siatką heksagonalną. Kłania się mechanika z Heroes of Might and Magic 3. Skala potyczek jest jednak mniejsza, maksymalnie możemy dowodzić 5 postaciami. W chwili obecnej gra jest dostępna w promocji za jednego dolara.

YouTube Kids - Google uruchomił platform YouTube Kids dla najmłodszych użytkowników Internetu. Oczywiście w App Store pojawiła się także dedykowana aplikacja pozwalająca na swobodny dostęp do zgromadzonych materiałów. Proponowane treści są odpowiednio filtrowane, aby spełniać restrykcyjne wymogi. Rodzice natomiast otrzymali szereg narzędzi ograniczających dostęp dla milusińskich. Jedynym minusem jest fakt, że aplikację jak na razie można pobrać tylko przy użyciu amerykańskiego konta.

Google Play:

ONE PIECE TREASURE CRUISE - ekipa NAMCO BANDAI poinformowała właśnie, że angielska wersja One Piece została pobrana już ponad milion razy. Jeżeli dorzucić do tego ponad 10 milionów z Japonii, to otrzymamy pozycję must have dla miłośników taktycznych walk w mangowej stylistyce. Co ważne, do 10 marca gracze będą otrzymywać codziennie tęczowy kamień ułatwiający rekrutację rzadkich postaci.

HEAVENSTRIKE RIVALS - jeżeli uwielbiasz gry z kategorii adventure RPG to najnowsza propozycja Square Enix przypadnie ci do gustu. Głównym zadaniem gracza jest toczenie bitew na niewielkich planszach (zaledwie 21 pól) wyselekcjonowaną grupą bohaterów. Podczas kampanii tworzymy jednak wielką armię, która może składać się nawet z 230 jednostek. Z okazji premiery, twórcy rozdają graczom specjalne tokeny ułatwiające zabawę

.

Magic Touch: Wizard for Hire - gra zręcznościowa w której bronimy zamku przed hordą latających najeźdźców. Nieco starsi gracze mogą pamiętać ten tytuł z pecetów - flaszowa odsłona tej gry była dość popularna. Rozgrywkę oparto o system symboli oraz liter, które należy kreślić, aby pozbywać się przeciwników. Gra została wydana w modelu freemium, przygotujcie się zatem na wszędobylskie mikrotranskacje.

Windows Phone:

Jewel Legend - rozgrywkę tej gry oparto na klasycznych dla tego rodzaju produkcjach rozwiązaniach. Podstawą zabawy są łamigłówki z rodzaju match 3. Przesuwając kolorowe kryształy na planszy, gracz ma za zadanie ustawić je w taki sposób, by co najmniej trzy identyczne znalazły się w jednej linii. Do rozegrania czeka ponad 50 plansz, które powinny wystarczyć na kilka godzin zabawy.

ZigZag For WP - utrzymana w minimalistycznej konwencji gra zręcznościowa w której za wszelką cenę musimy utrzymać kulkę na ścieżce. Pod względem mechaniki ZigZag przypomina endless runnery z tym że tutaj sterowanie jest dużo prostsze.. Jak wiele zakrętów będziecie w stanie przejść? Uwaga, gra potrafi być irytująca.

Ragdoll CATch - sequel wydanej kilkanaście miesięcy temu gry Ragdoll, która znalazła ponad 4 miliony nabywców. Platformówka ta wyróżnia się niecodziennym sposobem sterowania który nie uwzględnia wirtualnych przycisków. Postać małego ninja sterowana jest bowiem za pomoc gestów dzięki którym ratujemy spadające koty oraz unikamy ruchomych pułapek.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)