Apprzegląd #21 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #21 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #21 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal
27.02.2015 18:53, aktualizacja: 27.02.2015 21:32

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikacje, które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store

NFL Quarterback 15 - brytyjska firma Full Fat Games specjalizuje się w grach w których cały gameplay zamyka się w jednym geście (tzw. flick) rysowanym na ekranie palcem. Nie inaczej jest w NFL Quaterback 15. Naszym zadaniem jako rozgrywającego w drużynie futbolistów, jest dokładne podanie piłki do wychodzących skrzydłowych. Trzeba wybrać odpowiedni moment dla rzutu, uwzględnić kierunek wiatru oraz siłę z jaką podamy. W chwili obecnej gra jest dostępna do pobrania za darmo.

Joe Dever's Lone Wolf Complete - najlepsza gra książkowa w App Store doczekała się kompletnego wydania. Teraz wszystkie cztery akty dostępne są w jednym miejscu. Niestety, cena całego zestawu nadal nie należy do najniższych na rynku. Dla fanów gier paragrafowych jest to jednak tytuł z kategorii must have. W przypadku mobilnej odsłony Lone Wolfa wyobraźnia nie odgrywa aż takiej dużej roli jak w wersji papierowej, ponieważ twórcy postanowili połączyć narracje tekstową z trójwymiarowa grafiką.

Medieval Wars: Strategy & Tactics - ta strategiczna turówka przez niektórych uznawana jest za mobilną odsłonę Europa Universalis. W moim odczuciu jest to lekkie nadużycie, bowiem z dziełem Paradoxu ma wspólną tylko wysoką cenę. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to jedna z niewielu tak kompleksowych pozycji w App Store. Jeżeli marzycie o podbojach średniowiecznej Europy to ta gra może zaspokoić wasz głów na taktyczne walki.

Google Play

Marble Heroes - bardzo kolorowa zręcznościowka w której przejmujemy kontrolę na grupą bohaterów zamkniętych w szklanych kulkach. Niecodzienny sposób na zaprezentowanie walki oraz ładny system animacji dodają grze sporego uroku. Każdy z bohaterów zbiera doświadczenie które pozwala odblokować nowe umiejętności.

Titans - osadzona w klimatach fantasy karcianka od kanadyjskiego studia Uken Games. Dowodzimy armią tytanów stworzonych z diamentu, ognia lub czarnej materii. Do skompletowania czeka ponad 100 kart składających się na nasz deck. Gra oferuje rozbudowaną kampanię oraz tryb PVP.

Prezi - długo wyczekiwana przez użytkowników Androida aplikacja Prezi wreszcie pojawiła się w Google Play. Program jest narzędziem do edycji oraz tworzenia prezentacji o dowolnej tematyce. W odróżnieniu od chociażby PowerPointa, tutaj mamy do czynienia z nielinearną nawigacją, płynnymi animacjami oraz przestrzenną formą.

Windows Phone Store

Make it Rain: The Love of Money - doskonała pozycja dla miłośników banalnych gier zręcznościowych. Zabawa polega szastaniu pieniędzmi z niekończącej się puli banknotów. Mechanikę gry oparto o gesty kreślone palcem na ekranie telefonu. Zerknijcie zresztą na załączony filmik, aby zaznajomić się z nieco dziwnym klimatem tej produkcji.

Sparkle 2 - jest kilka typów gier logicznych, za którymi szaleje świat. Obok takich tytułów jak Bejeweledc zy Bubble Bubble są popularne kulki, z kultową Zumą na czele. Sparkle 2 należy do tej samej grupy gier co Zuma. Jeżeli kochacie tego typu produkcje, to warto zainteresować się solidną obniżką ceny na ten tytuł w sklepie WP.

SkyCash - aplikacja wspierającą platformę płatności mobilnych o tym samym tytule. Dzięki niej użytkownik może dokonywać przelewów na dowolny numer telefonów, kupować bilety lub nawet wypłacać gotówkę w bankomatach Euronet. Dla użytkowników Lumi natomiast przygotowano promocję w postaci darmowego biletu do Multikina.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)