Apprzegląd #23 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #23 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu04.03.2015 17:59
Apprzegląd #23 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikacje, które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store:

Midnight Star - akcję gry osadzono w 2132 roku. Główny bohater Charlie Campbell jest członkiem załogi nowoczesnego statku kosmicznego, który wyrusza z misją ratunkową. Po dotarciu na miejsce załoga MSRV-Joplin odkrywa tajemniczy portal, przez który dociera na planetę Oberon. Spotkanie z krwiożerczą rasa Dust rozpoczyna serię przygód, w których gracz bierze udział. Od strony technicznej gra przypomina mobilną wersję gry RAGE, w której bohatera nie kontroluje się bezpośrednio. Postać porusza się „na szynach”. Zadanie gracza polega na prowadzeniu ostrzału i kontrolowaniu kamery.

DogHotel - jeżeli masz w domu dzieci to nie pokazuj im tej gry. W przeciwnym razie możesz na długo stracić telefon lub tablet z oczu. Zadaniem gracza jest opiekowanie się rezydentami hotelu dla psów. Trójwymiarowa grafika pozwala wczuć się w klimat zwierzęcego opiekuna, który nie tylko karmi oraz myje pieski, ale również musi je trenować w specjalnym ośrodku treningowym. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo, wewnątrz znajdziecie mikrotranskacje pozwalające zakupić inne rasy psów.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

PaceDJ - wbrew pozorom nie jest to kolejny muzyczny kombajn pozwalający miksować muzykę. Za miast tego ekipa Pacing Technologies stworzyła aplikację dostosowującą muzykę z naszej biblioteki do tempa w którym biegniemy. Dzięki uzyskaniu odpowiedniego rytmu, łatwiej jest nam osiągać wyznaczone wcześniej cele. W chwili obecnej program jest do pobrania za darmo z App Store.

Google Play:

Agent Alice - coś dla miłośników gier typu hidden object. Tym razem gracze mogą wcielić się w rolę agentki specjalnej Alice Wallace, którą tropi złoczyńców rozwiązując zawikłane łamigłówki. Co ciekawe, twórcy gry co tydzień publikują nowe przygody pełne wątków akcji. Ręcznie rysowana grafika oraz znana mechanika szukania ukrytych przedmiotów na ekranie to najważniejsze cechy tej produkcji. Gra jest dostępna do pobrania za darmo, ale zwrócicie uwagę na mikrotranskacje.

War Inc. for Tango Official Trailer

War Inc - kolejna gra na rynku, dla której inspiracją było Clash of Clans. W odróżnieniu jednak od dzieła Supercell, tutaj fabuła przenosi nas do 2085 roku. Naszym zadaniem jest rozbudowa futurystycznej bazy, zbieranie surowców i rekrutacja wojska niezbędnego do walki z komputerem (kampania) jak również z innymi graczami. Tytuł oferuje sporo mikrotranskacji ułatwiających rozgrywkę.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Devo Icon Pack - jeżeli jesteś niezadowolony z wyglądu systemowego ekranu startowego oraz menu głównego, to zestaw 1900 ikonek oraz 8 HD tapet z pewnością przypadnie ci do gustu. Zgromadzone materiały są kompatybilne z najpopularniejszymi launcherami takimi jak Atom, Apex, Go lub KK launcher. Koszt zakupu to zaledwie jedne dolar.

Escape Fast Launch Trailer

Escape Fast! - bardzo przyjemna gra zręcznościowa w której wcielamy się w małego złodzieja. Naszym zadaniem jest ucieczka samochodem przed ściągającym nas wymiarem sprawiedliwości. Sterowanie ogranicza się do wirtualnej gałki z pomocą której unikamy zastawionych na nas pułapek. Grafika przypomina nieco popularnego Minecrafta, co z pewnością dla wielu będzie dużym plusem. W chwili obecnej do pobrania za darmo ze sklepu WP.

Age of Sparta Official Launch Trailer (By Gameloft) - iOS/Android

Age of Sparta - kolejna mega produkcja od Gameloftu oparta na znanych schematach z innych gier strategicznych tego producenta. Rozgrywkę podzielono na dwa etapy. W pierwszym rozwijamy greckie miasto, zdobywając surowce oraz nawiązując kontakty z innymi graczami. W drugim natomiast wytrenowane jednostki rzucamy do walki. Na uwagę zasługuje bardzo ładna oprawa graficzna oraz fakt, że tytuł wydano w modelu freemium.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

SquadWatch - bardzo prosta i użyteczna aplikacja podająca nasze położenie wybranym przez nas osobom. Po rejestracji numeru telefonu oraz wybraniu przyjaciół z listy kontaktów, możemy na bieżąco informować ich o miejscu naszego pobytu. Przydatne narzędzie do śledzenia dzieciaków lub grupy przyjaciół.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)