Apprzegląd #8 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu

Apprzegląd #8 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
28.01.2015 19:53
Apprzegląd #8 - czyli gry i aplikacje które warto dziś pobrać ze sklepu
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Zaglądamy do trzech najpopularniejszych mobilnych sklepów w celu znalezienia ciekawych gier i aplikacji do pobrania. W naszym zestawieniu znalazło się miejsce zarówno dla produkcji płatnych jak również darmowych aplikacji. Szczegóły w rozwinięciu wpisu.

Zanim zaczniecie przeglądać wybrane na dziś tytuły, krótkie przypomnienie zasad .W ApPrzeglądzie staram się publikować tylko te aplikację które spełnią jeden z trzech warunków: apka jest w promocji, apka właśnie pojawiła się na rynku lub z różnych powodów zyskuje na popularności w sklepie. Może zatem zdarzyć się, że w propozycjach będą pojawiać się starsze gry lub programy na które warto w danym momencie zwrócić uwagę.

App Store:

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

FRAMED - chociaż promocja na ten tytuł już się skończyła, nie zmienia to jednak faktu, że jest to jedna z najbardziej oryginalnych gier mobilnych jakie kiedykolwiek pojawiły się w App Store. Zadaniem gracza jest odpowiednie układanie obrazków prezentujących fabułę. Zła kolejność następujących po sobie filmików prowadzi do śmierci głównego bohatera. Tylko od nas zależy zatem, czy ta komiksowa historia zakończy się szczęśliwie.

ProCam XL 2 - aplikacja przygotowana przez Samer Azzama to swoista nakładka fotograficzna na iPada. Pozwala na kręcenie filmików oraz robienie zdjęć i zawiera sporo funkcji. Można na przykład ustawić rozdzielczość zdjęcia, jego format lub filtr fotograficzny. Do zabawy balansem bieli czy ekspozycją służą suwaki. Nie brakuje również możliwości ustawienia fokusu lub różnego rodzaju stabilizatorów obrazu. Program dostępny za darmo w chwilowej promocji.

Gentlemen...Ricochet! - jeżeli nie mieliście jeszcze przyjemności zagrać w tą dwuwymiarową zręcznościówkę, to teraz jest ku temu dobra okazja. Gra ponownie jest dostępna do pobrania za darmo. Naszym zadaniem jest wystrzeliwanie żetonów z jednej strefy do drugiej przy ustawieniu odpowiedniej mocy. Po drodze należy zebrać wszystkie gwiazdki. Zróżnicowane poziomy (ponad 70) i wciągająca mechanika rozgrywki potrafią przykuć do ekranu telefonu na dłuższy czas.

Google Play:

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Warhammer 40,000: Carnage - blisko 80 procentowa obniżka powinna zachęcić do zakupu tej gry wszystkich miłośników uniwersum Warhammera 40,000. Pod względem mechaniki rozgrywki mamy tutaj do czynienia ze skrzyżowaniem gry platformowej z grą akcji. Chociaż poziomy wykonano w pełnym 3D, to większość zabawy polega na parciu do przodu (w prawa stronę ekranu) i eliminowaniu kolejnych przeciwników.

Baldur's Gate II - mobilna odsłona Baldurs Gate to odświeżone wydanie drugiej odsłony kultowej gry RPG. Wraz z podstawową kampanią Cienie Amn otrzymujemy również dodatek Tron Bahaala oraz kilka pomniejszych scenariuszy z Black Pits II na czele. Oprawa audiowizualna także jest lepsza niż w oryginale. Do rozgrywki wprowadzono szereg usprawnień i rozszerzeń, aby urozmaicić zabawę. Warto skorzystać z 50 procentowej obniżki jaka właśnie pojawiła się na ten tytuł w Google Play.

Table Top Racing - zakręcone połączenie najlepszych trójwymiarowych wyścigów z konceptem Micro Machines. Tor do ścigania się został zbudowany z domowych przedmiotów oraz jedzenia ułożonego na blacie kuchennego stołu. Nie są to jednak delikatne wyścigi dla najmłodszych. Liczy się szybkość oraz spryt w używaniu różnego rodzaju broni do pokonania przeciwników biorących udział w wyścigu. Odpowiedni poziom adrenaliny zapewnia również doskonała lekko rockowa oprawa muzyczna.

Windows Phone Store:

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Sygic - na tę wiadomość z pewnością oczekiwało wielu kierowców. Jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigujących właśnie pojawiła się w sklepie Microsoftu. Sygic bazuje na świetnych mapach od TomTom’a zapewniając kompleksową obsługę podczas podróży. Program jest do pobrania za darmo w wersji podstawowej (mapy, punkty POI, funkcje planowania tras), dodatkowe komponenty (mapy 3D, nawigacja głosowa „zakręt po zakręcie”, asystenta pasa ruchu) są dostępne po uiszczeniu dodatkowej opłaty.

Phototag - bardzo prosta i sprytna aplikacja ułatwiająca dokumentowanie najważniejszych chwil w waszym życiu. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja pozwala nałożyć na zdjęcie dodatkowe informacje o miejscu i czasie wykonania fotki oraz panujących warunkach pogodowych. Co ciekawe, za pomocą Phototaga można edytować również zdjęcia zapisane już w pamięci telefonu.

Yu-Gi-Oh! - Destiny Board Traveler - jedna z najpopularniejszych gier ze świata Yu-Gi-Oh! W Destiny Board Traveler zawarto fabułę nawiązującą do animowanej serii znanej z telewizji. Gracze kolekcjonują magiczne kostki, niezbędne do walki z licznymi przeciwnikami. Dla fanów komiksów Kazuki Takahshiego pozycja obowiązkowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)