AppZapp – recenzja

AppZapp – recenzja

AppZapp – recenzja
Zbyszek Kowal
13.07.2011 03:37, aktualizacja: 13.07.2011 05:37

Szwajcarska aplikacja do śledzenia trendów w App Store to najlepszy tego typu program w sklepie Apple’a. Postanowiłem bliżej się jej przyjrzeć. Jeżeli jesteście uzależnieni od darmowych gier, to AppZapp stanowi idealne rozwiązanie.

W zasadzie żaden serwis czy blog na świecie nie powinien publikować recenzji produktu firmy ConIT AG. Powód jest bardzo prozaiczny. Cała wiedza, którą mają dziennikarze na temat aplikacji z App Store, jest zawarta w tym programie. Praktycznie więc istnieje ryzyko, że czytelnicy zmienią źródło informacji o promocjach, porzucając ulubioną witrynę na rzecz wspomnianej aplikacji.

Bądź na bieżąco z trendami w App Store

Na szczęście na naszym blogu nie piszemy wyłącznie o aplikacjach, zatem z przyjemnością przedstawię Wam najważniejsze zalety AppZapp. Ogólnie rzecz ujmując, aplikacja jest swoistym wizjerem na to, co się dzieje w App Store.

Obraz

Codziennie w sklepie Apple’a pojawiają się nowe aplikacje. Niektóre z już dostępnych są aktualizowane, a jeszcze inne zmieniają swoją cenę. AppZapp monitoruje wszystko i w formie przejrzystych list prezentuje użytkownikom.

Do dyspozycji oddano szereg filtrów, które pozwalają sprawdzać aplikacje pod różnym kątem. Jeżeli tylko macie ochotę, możecie sprawdzić, które aplikacje są do pobrania za darmo, które z płatnych gier są w danej chwili popularne oraz zdobywają uznanie innych użytkowników AppZapp.

Obraz

Na żywo można podglądać to, co robią inni użytkownicy społeczności skupionej wokół AppZapp. Jeżeli Wy czytacie informacje o jakiejś grze lub ją po prostu lubicie (system podobny do Lubię to! na Facebooku), to pozostali użytkownicy również to widzą. Dzięki temu łatwo jest się zorientować, co w danym momencie jest na topie.

Monitoruj dowolną aplikację lub developera

Co najważniejsze, program pozwala na zapisywanie ulubionych aplikacji w prywatnej bazie. Można dodać grę lub nawet ulubionego developera. W momencie gdy coś ciekawego będzie działo się z wybranymi aplikacjami, dostaniecie powiadomienie push z informacją o obniżce ceny lub aktualizacji.

Obraz

Ciekawostką jest możliwość podglądania wykresów ceny lub popularności nie tylko aplikacji z App Store. Szczegółowej analizie można poddać również aplikacje z Mac App Store, co moim zdaniem jest znakomitym rozwiązaniem.

AppZapp jest bardzo rozbudowanym programem pod względem ustawień. Twórcy pomyśleli nawet o filtrach globalnych oraz skórkach tematycznych. Możecie zatem ustawić, czy interesują Was gry płatne lub darmowe oraz jakie urządzenia preferujecie. Jeżeli tylko macie ochotę, możecie przeglądać dowolny App Store na świecie. Jeżeli chcecie wiedzieć, w co zagrywają się Niemcy lub Amerykanie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dotrzeć do takich informacji.

Aplikacja ma jeden poważny minus (z punktu widzenia użytkowników), który nie pozwala wystawić mi oceny maksymalnej: reklamy. Można je wprawdzie wyłączyć za dodatkową opłatą, ale moim skromnym zdaniem w płatnej aplikacji takiej funkcji być nie powinno.

Podsumowując, AppZapp to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią lub nie chcą wydawać dużych kwot na aplikacje. Dziennie pojawia się mnóstwo nowych gier i programów. Ogarniecie tego chaosu staje się coraz trudniejsze. Zatem wydanie 0,79 euro wydaje się dobrym posunięciem.

Obraz

[plus] Kompleksowa wiedza o aplikacjach w App Store

[plus] Przeglądanie Top 10 w dowolnym kraju

[plus] Dodawanie aplikacji do ulubionych [plus] funkcja push

[plus] Duża społeczność AppZapp

[minus] Reklamy

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)