Archos VR Glasses - wirtualna rzeczywistość na każdą kieszeń

Archos VR Glasses - wirtualna rzeczywistość na każdą kieszeń

Futuristic glasses
Futuristic glasses
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
17.10.2014 11:19, aktualizacja: 17.10.2014 13:19

Już wkrótce na rynek trafi bardzo interesujący gadżet dla osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z wirtualną rzeczywistością.

Pomysł na wykorzystanie smartfona w roli serca gogli VR nie jest nowy i dość tutaj wspomnieć o goglach vrAse, które zadebiutowały na Kickstarterze ponad rok temu. Najgłośniejsze medialnie produkty tego typu to oczywiście dziecko Samsunga i firmy Oculus - Gear VR - oraz zapowiedziany kilka dni temu VR One firmy Zeiss. Google przekonuje natomiast, że taki gadżet możemy zrobić sami z kartonu oraz zestawu soczewek i magnesów.

W tym tłumie produktowi Archosa udało się wyróżnić z trzech powodów:

  • jest niedrogi;
  • trafi do sklepów już wkrótce;
  • lista kompatybilnych z nim urządzeń jest długa.

VR Glasses, bo o nich mowa, współpracują ze wszystkimi urządzeniami z Androidem, Windows Phone'em i iOS-em z ekranami o przekątnej do 6 cali.

ARCHOS VR Glasses
ARCHOS VR Glasses

Jest do de facto jedynie nakładka od smartfona, więc potencjał takiego zestawu uzależniony jest wyłącznie od liczby gier i aplikacji dostępnych na daną platformę oraz mocy obliczeniowej urządzenia. Za sprawą wspomnianego projektu Cardboard ostatnio miał miejsce wysyp aplikacji, które przeniosą nas do wirtualnej rzeczywistości. Możecie je znaleźć w sklepach z aplikacjami używając frazy "vr".

ARCHOS VR Glasses
ARCHOS VR Glasses

Dostępny w Google Play odtwarzacz Archos Video Player ma ponadto pozwolić na oglądanie filmów 3D z użyciem gogli.

Co z ceną? Archos zapowiada, że gogle VR Glasses wylądują w sklepach w listopadzie, a klientom przyjdzie za nie zapłacić 119 zł. Dla porównania ZEISS VR One z wkładką na jednego smartfona kosztować będą 200 dolarów, więc cena zdaje się być rozsądna.

Źródło: Archos

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)