ASLR w iOS 4.3 powoduje konflikt z MobileSubstrate

Strona głównaASLR w iOS 4.3 powoduje konflikt z MobileSubstrate
06.03.2011 15:45
ASLR w iOS 4.3 powoduje konflikt z MobileSubstrate
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Znany haker iOS, Nadeem Ateyeh, przestrzega przed nieumyślną aktualizacją oprogramowania iOS do wersji 4.3. Jak informuje Ateyeh, iOS 4.3 wprowadza zabezpieczenie ASLR, które nie współpracuje z MobileSubstrate, powodując ciągłe błędy interfejsu iOS.

Programiści Apple'a wprowadzili biblioteki ASLR z myślą o wszystkich fanach jailbreaku - nowe zabezpieczanie ma utrudnić odblokowywanie oprogramowania. Niestety, poza rzekomym powstrzymywaniem przed jailbreakiem ASLR sprawia, że dodatek MobileSubstrate (integralna część JB) przestaje poprawnie działać. Oznacza to, że wszystkie aplikacje z Cydii, w jakikolwiek sposób wykorzystujące interfejs iPhone'a, nie działają. Ateyeh przestrzega, aby nie spieszyć się z instalowaniem iOS 4.3, ponieważ nie ma dla niego nawet jailbreaku untethered.

Ponadto z pobieraniem iOS 4.3, który ukaże się już 11 marca, powinni wstrzymać się użytkownicy oczekujący unlocka. iOS 4.3 aktualizuje modem, a warto zauważyć, że hakerzy nie poradzili sobie dotychczas ze starszymi wersjami basebandu.

Źródło: iSpazio

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)