Gameloft daje kilka powodów, by powrócić do Asphalta 8

Gameloft daje kilka powodów, by powrócić do Asphalta 8

Asphalt 8: Airborne
Asphalt 8: Airborne
Mateusz Żołyniak
17.10.2016 16:25, aktualizacja: 17.10.2016 18:38

Francuskie studio wypuściło nową aktualizację gry Asphalt 8: Airborne, która wprowadza kilka wartych uwagi zmian i dodatków.

Gameloft wciąż rozwija Asphalta 8

Asphalt to kultowa seria mobilnych gier wyścigowych, która zadebiutowała pod koniec 2004 roku. Początkowo dostępna była na konsole Nokia N-Gage i Nintendo DS, ale szybko trafiła na telefony obsługujące J2ME. Najważniejszym i najbardziej popularnym tytułem z serii jest obecnie Asphalt 8: Airborne.

Gra, która została wydana w 2013 roku, doczekała się już dwóch spin-offów - endless runnera Overdrive i wersji Nitro z ubiegłego roku. Gameloft nie myśli na razie jednak o wprowadzaniu pełnoprawnego następcy Asphalta 8 - francuska firma stale wypuszcza bowiem aktualizacje wersji Airborne.

Sezony i ligi w grze wieloosobowej

Szczególnie interesująco prezentuje się ostatni update. Kluczową nowością jest ulepszony system gry wieloosobowej, który opiera się teraz na rozgrywce sezonowej. Gracze rywalizują ze sobą - na wzór popularnych gier MOBA - w ograniczonym czasowo sezonie wyścigowym.

Celem jest niezmiennie zdobywanie coraz lepszych pozycji w rankingach - zdobywając określoną liczbę punkty można awansować do wyższej ligi i ścigać się z mocniejszymi przeciwnikami. W im lepszej lidze gracze ukończoną dany sezon, tym lepsze nagrody otrzymają.

Nowe supersamochody i wydarzenia

Asphalt 8: Airborne - nowe samochody
Asphalt 8: Airborne - nowe samochody

Twórcy w nowej aktualizacji dodali również kilka nowych supersamochodów. Do dostępnych już pojazdów Ferrari, Lamborghini czy Bugatti dołączą:

Gameloft obiecuje, że nowe sportowe samochody będą dodawane regularnie, a ostatnio wprowadzone tory wyścigowe (m.in. Rio i Area 51) zostały ulepszone graficznie. Nie zabrakło też specjalnych wydarzeń, w których wziąć udział mogą gracze -tryb R&D i dwa nowe zmagania z serii Enduro.

Nowa aktualizacja Asphalta to ukłon głównie w stronę weteranów mobilnych gier wyścigowych i zagorzałych fanów tej serii. Nie da się jednak ukryć, że dzięki takim update'om gracze, którzy jakiś czas temu porzucili wersję Airborne, mogą zechcieć odświeżyć sobie tę pozycję.

Przypominam, że grę można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)